birgün

33° AÇIK

DÜNYA 24.06.2021 11:35

Endonezya'da koronavirüs test sonucunu gizleyen din adamına 4 yıl hapis cezası

Endonezya'da koronavirüs test sonucunu gizleyen din adamına 4 yıl hapis cezası

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Endonezya'da pozitif çıkan koronavirüs sonucunu gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atan din adamı, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yoğun güvenlik önlemleri altında Doğu Jakarta Bölge Mahkemesinde gerçekleştirilen duruşmada, din adamı Rizieq Shibab'ın Covid-19 test sonucu hakkında yalan söyleyerek temas takibini zorlaştırdığına hükmedildi.

Associated Press'in haberine göre, 13 Aralık 2020 tarihinden bu yana tutuklu olan Shibab'ın tutukluluk süresinin hapis cezasından düşürülmesine karar verildi.

Shibab'ın binlerce destekçisinin protesto gösterileri yapmasını engellemek için, mahkemeye giden yollar kapatıldı. Polis, direnen protestocuları tazyikli su ve göz yaşartıcı gazla dağıttı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol