birgün

24° PARÇALI BULUTLU

Enes Kanter ABD vatandaşlığına geçiyor

Fethullah Gülen cemaati mensubu NBA oyuncusu Enes Kanter, ABD vatandaşlığına geçerek adına 'Freedom' ekleyecek.

GÜNCEL 29.11.2021 23:30
Enes Kanter ABD vatandaşlığına geçiyor
Abone Ol google-news

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Boston Celtics forması giyen Enes Kanter, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) vatandaşlığına geçiyor.

Hafta başında yemin töreniyle vatandaşlığı resmiyet kazanacak olan Kanter var olan ismine ek olarak 'Freedom' (özgürlük) ekleyecek.

euronews'in haberine göre Enes Kanter’in menajeri Hank Fetic, pazartesi öğleden sonra yapılacak törenle sporcunun ABD vatandaşlığına geçeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümete sert eleştiriler yönelten 29 yaşındaki FETÖ destekçisi Kanter'in Türkiye pasaportu 2017 yılında iptal edilmişti.

Gülen yapılanmasıyla ilişkisi nedeniyle 2019 yılında da hakkında yakalama kararı çıkarılan Kanter'in babası Mehmet de Türkiye'de 'terör örgütü üyeliği' suçlamasıyla yargılanmış ve beraat etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol