birgün

28° AÇIK

Engin Altay: CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu

CHP’nin İstanbul Maltepe’de düzenleyeceği ‘Milletin Sesi’ mitingi öncesi konuşan CHP’li Engin Altay, "CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu” diye konuştu. Kılıçdaroğlu’nun vereceği mesajlara dikkat çeken Altay, “Taahhütleri, vaatleri yerine getireceğini ifade edecek ve şüphesiz bir yetki isteyecek" diye konuştu.

SİYASET 21.05.2022 17:36
Engin Altay: CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu
Abone Ol google-news

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Engin Altay, partisinin ikincisini İstanbul Maltepe’de gerçekleştireceği ‘Milletin Sesi’ mitingi öncesi yaptığı açıklamada, "Eskiden gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu deniyordu, o 'gönlümüzün' kısmı biraz kalktı. Artık CHP'liler, yöneticiler, yetkililer bizler; CHP'nin adayı Kılıçdaroğlu diye bir algı artık oturdu" diye konuştu.

Altay, miting alanında Halk TV'ye yaptığı açıklamada, "Genel başkanımız uzun yıllardır bir birikim içinde. Türkiye'nin sorunlarına çözüm noktasında CHP'nin ve kendisinin ne kadar kararlı olduğunu kamuoyu ve milletle paylaşacak. Çözüm noktasında önemli mesajlar verecek sorunları zaten vatandaş yaşıyor. CHP'nin ve Kılıçdaroğlu'nun söyleyip de yapamayacağı hiçbir şey yok. Taahhütleri, vaatleri yerine getireceğini ifade edecek ve şüphesiz bir yetki isteyecek" ifadelerini kullandı.

Altay, alandaki kalabalığa işaret ederek, şöyle devam etti: "Şu tablo biraz onu gösteriyor. Eskiden şöyle deniyordu; 'Bizim gönlümüzün adayı Kılıçdaroğlu'. Gönlümüzün kısmı biraz kalktı. Artık CHP'liler, parti yöneticileri, parti yetkilileri, bizler, altılı masayı demiyorum saygısızlık etmek istemem, CHP'nin adayı sayın Kılıçdaroğlu'dur gibi bir algı artık oturdu."

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da dün (20 Mayıs) Elazığ'da yaptığı açıklamada, "Partimizin Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu bu ülkenin cumhurbaşkanı yapacağız. Millet İttifakı olarak bu ülkenin yönetimine talip olacağız ve bu ülkeyi yöneteceğiz" ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol