birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Ensar Vakfı insan hakkı anlatacak

Çocuklara yönelik cinsel istismar skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı’na MEB kapılarını açmayı sürdürüyor. Vakıf, İnsan Hakları Eylem Planı doğrultusunda gençlere insan haklarını anlatacak.

GÜNCEL 31.03.2021 08:10
Ensar Vakfı insan hakkı anlatacak
Abone Ol google-news

Mustafa M. BİLDİRCİN

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nın hayata geçirmek için Ensar Vakfı’na görev verildi. Ensar Vakfı, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca desteklenen Gençler İçin İnsan Hakları Eğitimi Akademisi’nde, temel hak ve özgürlükler ile özgürlüğün sınırlarını anlatacak.

Karaman’daki çocuklara yönelik cinsel istismar skandalıyla gündeme gelen Ensar Vakfı, Çekmeköy Belediyesi ve Çekmeköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla hayata geçirilen Gençler İçin İnsan Hakları projesi kapsamında insan hakları eğitimleri verileceği belirtildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamındaki projenin eğitim takviminin, Erdoğan’ın açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’na göre oluşturulduğu belirtilirken proje mimarının Ensar Vakfı Çekmeköy Şube Başkanı Muhammed Sarı olduğu ifade edildi. Akademiye kayıt olmak isteyen öğrencilere lise yönetimleri adres gösterildi. Proje kapsamında temel hak ve özgürlükler, özgürlüğün sınırları, Anayasal haklar konularının işleneceği kaydedildi. Derslerin, Covid-19 tedbirleri nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirileceği anlatıldı.

Proje kapsamında insan hakları konulu eğitim ve atölye çalışmalarının yanı sıra eğitmenlerin makalelerinden oluşacak bir kitap ve proje süresince verilen eğitimlerden oluşan bir YouTube kanalı da hazırlanacağı öğrenildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan destek alan projenin ne kadar süreceğine ilişkin ise bir açıklama yapılmadı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol