birgün

16° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 24.06.2021 14:56

Erdoğan, AKP’li vekillerle bir araya geldi: ‘Bakanlıkların uygulamaları istişare edildi’

AKP son aylarda hem parti hem de Cumhur İttifakı içindeki krizlerle boğuşuyor. İktidarın kirli ilişkilerinin ortaya saçıldığı bir dönemde Erdoğan, partisinin milletvekilleriyle bir araya geldi. Parti Sözcüsü Çelik’in açıklamalarına göre “Bakanlıkların uygulamaları ve siyasetleri istişare edildi.”

Erdoğan, AKP’li vekillerle bir araya geldi: ‘Bakanlıkların uygulamaları istişare edildi’

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin bazı milletvekilleriyle bir araya geldi.

AKP Genel Merkezi'ndeki basına kapalı toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü.

Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde 27 Şubat 2020'den sonra ilk kez milletvekilleriyle bir araya gelmiş oldu. 55 milletvekilinin bulunduğu toplantıya, AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Genel Başkan Yardımcıları Hayati Yazıcı, Erkan Kandemir, Hamza Dağ da katıldı.

Toplantının ardından, AKP Sözcüsü Ömer Çelik, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Çelik, Erdoğan’ın son dönemde yaptığı ziyaretlere ilişkin bilgileri milletvekillerine aktardığını belirtti. “Bu toplantılar serisi devam edecek. (Erdoğan) Haftaya da milletvekillerimizle bir araya gelecek” dedi ve “Genel merkezimizde başka bakanlıkların uygulamalarının ve siyasetlerinin milletvekillerimizle birlikte istişare edildiği, tartışıldığı bu seri aynı şekilde devam edecek. Belediye başkanlarımızla ilgili olarak zaten bu devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Çelik’in bakanlıklara dair vurgusunun, iktidar içindeki tartışmaların yoğunlaştığı bir döneme denk geliyor oluşu dikkat çekti.

Çelik, “Genel başkanımız vekillerimize, 'vatandaşla daha sık buluşun' dedi. İlleriyle ilgili değerlendirmelerin yanı sıra salgınla mücadele konusunda görüşlerini paylaştılar” diye konuştu.

Çelik’in aktarımına göre Erdoğan, “Yeni anayasa hayata geçirilmeli dedi.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol