birgün

20° AÇIK

Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'u aradı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.

GÜNCEL 21.12.2021 21:09
Erdoğan,  Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile görüştü
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Erdoğan ve Scholz'un Türkiye-Almanya ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel konular ele alındığı aktarıldı.

Erdoğan'ın Olaf Scholz’u göreve başlaması dolayısıyla tebrik ettiği belirtilen açıklamada, “Yeni dönemde de iki ülke ilişkilerinde sağduyu ve stratejik bakışın hakim olmaya devam edeceğine inandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın eşgüdüm ve düzenli irtibat halinde olmalarının fayda sağlayacağını ifade etti” denildi.

Açıklamada, Erdoğan'ın Türkiye ve Avrupa Birliği ilişkilerinin katılım perspektifini esas alan olumlu gündem çerçevesinde ilerletilmesi gerektiğini söylediği ifade edildi.

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Hebestreit de yaptığı açıklamada, Almanya Başbakanı Olaf Scholz ile Recep Tayyip Erdoğan'ın telefonda görüştüğünü duyurdu. Hebestreit açıklamasında, "Başbakan Scholz, bugün Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan'ı göreve başlamasından dolayı tebrik etti. Her ikisi de Almanya ile Türkiye arasındaki yakın koordinasyonu sürdürmek istedikleri konusunda anlaştı. Görüşmede ikili ve dış politika konuları ele alındı" ifadelerini kullanarak görüşmenin içeriğine dair bilgiler paylaştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol