birgün

6° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan, BAE'li şeyhe taziye için Abu Dabi'ye gidiyor

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri eski Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın vefatı nedeniyle yarın (17 Mayıs Salı) Abu Dabi'ye taziye ziyaretinde bulunacak.

GÜNCEL 16.05.2022 23:19
Erdoğan, BAE'li şeyhe taziye için Abu Dabi'ye gidiyor
Abone Ol google-news

Birleşik Arap Emirlikleri eski Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan geçtiğimiz günlerde ölmüştü.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın vefatı nedeniyle yarın Abu Dabi'ye taziye ziyaretinde bulunacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, BAE eski Devlet Başkanı merhum Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan'ın vefatı nedeniyle 17 Mayıs 2022 tarihinde Abu Dabi'ye taziye ziyaretinde bulunacaklar ve bu vesileyle BAE Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Muhammed bin Zayed El Nahyan'la ikili görüşme gerçekleştireceklerdir."

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid El Nahyan'ın ölümüne ilişkin, El Nahyan'ın uzun süredir bir rahatsızlığının bulunduğunu belirten Erdoğan, daha önce "Bugün de rahmetirahman'a kavuştu. Allah rahmet etsin. Rabb'im taksiratını hasenata tebdil etsin. Cennetiyle cemaliyle müşerref etsin. Taziye için inşallah bir ziyarete gideceğim" diye konuşmuştu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol