birgün

9° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 25.01.2021 12:03

Erdoğan: CHP diye bir partinin olup olmadığı tartışmalıdır

Muhalefete dönük dışlayıcı söylemlerine devam eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP diye bir partinin olup olmadığı tartışmalıdır” dedi. Erdoğan, AKP’nin 'her bir vatandaşa çağ atlattığını' savundu.

Erdoğan: CHP diye bir partinin olup olmadığı tartışmalıdır

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul İl Başkanlığı'ndan, AKP 7. Olağan Denizli, Mersin, Uşak il kongrelerine canlı bağlantıyla katıldı.

“AK Parti'nin son 18 yılın değil aynı zamanda geleceğin de partisi olduğunu göstereceğiz” diyen Erdoğan, Türkiye’yi ileriye taşımak için AKP ve Cumhur İttifakı’nı güçlü tutmaları gerektiğini savundu. Erdoğan, 2023 seçimlerine de vurgu yaparak şunları kaydetti:

“AK Parti'nin hizmet ve eser siyaseti bu ülkenin her karış toprağında karşılığı olan bir hakikattir. Ülkemize cumhuriyet tarihinde yapılanların kat ve kat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz. Her alanda ülkemize çağ atlattık. Her bir vatandaşımızın hayat kalitesini hiç olmadığı kadar yükseltirken dünyaya bakışını değiştirdik.”

‘BUNLAR BİZİ TEK ADAMLIKLA SUÇLADILAR’

Muhalefete dönük dışlayıcı söylemlerine bugün de devam eden Erdoğan, “CHP diye bir partinin olup olmadığı tartışmalıdır. CHP kendi hükmü şahsiyeti adına ne yapıyor, hangi projeyi üretiyor. Bunların hepsi de cevapsız sorulardır” ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP'nin bir kefesinde İYİ Parti diğerinde HDP var. CHP'ye düşen bu iki kefeyi dengede tutarak yarı gizli ittifakı dengelemektir. Bunlar yıllarca bizi ve pek çok siyasetçiyi tek adamlıkla suçladılar. Şu anda CHP'de olan tek adamcağız siyaseti işliyor. Partisinin başına kasetle gelen tek genel başkan bu zattır.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol