birgün

11° AÇIK

GÜNCEL 06.02.2020 09:20

Erdoğan çığ felaketinden gelen haberi paylaştı, TOKİ'nin çalışmalarından bahsetti!

Çığ felaketinin yaşandığı Van Bahçesaray ilçesinde kurtarma çalışmalarının sürdüğü sırada AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kırıkkale'de miting konuşması yapması tepki çekti. CHP'li Tekin, "Biraz siyaset yapmayı bırakın da milletin derdiyle ilgilenin" dedi. Medyanın yayıncılığına tepki gösteren CHP'li Öztrak, "Ekranlar çığ felaketini bir yana bırakmış, canlı yayında mitingi veriyor" diyerek tepki gösterdi

Erdoğan çığ felaketinden gelen haberi paylaştı, TOKİ'nin çalışmalarından bahsetti!


Çığ felaketinin yaşandığı Van Bahçesaray ilçesinde kurtarma çalışmalarının sürdüğü sırada AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırıkkale'de çığ felaketinden gelen son haberi paylaştı.

TOKİ'NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINDAN BAHSETTİ!

Erdoğan, "Çığdan yeni bir haber daha geldi. Çığ altında kalanların sayısı 33 oldu. Allah rahmet eylesin. Maalesef çığ, heyelan, bütün bunlar hep tehditler" dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

"TOKİ vasıtasıyla bugüne kadar 4 bin 794 konut inşa ettik. 927 konutun ise yapımı sürüyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarımız kapsamında il genelinde toplam 2 bin 123 bağımsız, riskli birimin yıkımını gerçekleştirdik. Evleri yıkılan vatandaşlarımıza 8 milyon 80 bin lira kira yardımı yaptık. Göreve geldiğimizde Kırıkkale’nin sadece 39 kilometre bölünmüş yolu vardı. Biz buna 194 kilometre daha ilave ederek, şehrimizin toplam bölünmüş yol uzunluğunu 233 kilometreye çıkardık."

"PROMPTERDAN KAFANIZI KALDIRIN"

Erdoğan'ın Kırıkkale'nin Delice ilçesindeki konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul (CHP) Milletvekili Gürsel Tekin tepki gösterdi. AKP'nin Twitter paylaşımını alıntılayan Tekin, "AKP bu tweeti attığı dakikalarda Van'da hayatını kaybedenlerin sayısı ne yazık ki 38'e yükseldi. Biraz siyaset yapmayı bırakın da milletin derdiyle ilgilenin. Ortada sorulacak çok soru, verilecek çok cevap, yapılacak bu kadar şey varken prompterdan kafanızı kaldırıverin" ifadelerini kullandı.

"EKRANIN BİR YANINDA CAN PAZARI, DİĞER YANINDA TEŞEKKÜR MİTİNGİ VAR"

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da çığ felaketi ile ilgili yayın yapılırken ekranı ikiye bölerek Erdoğan'ın miting konuşmasını veren medyaya tepki gösterdi.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Öztrak, "Ekranın bir yanında Van’daki çığda yaşanan can pazarı, Diğer yanında AK Parti Genel Başkanı’nın Kırıkkale Delice’de yerel seçim sonuçları için teşekkür mitingi var" dedi. "Ekranlar çığ felaketini bir yana bırakmış, canlı yayında mitingi veriyor" diyen Öztrak "Yorumu milletimize bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

MEDYA KORKUDAN EKRANI İKİYE BÖLÜM SEÇİM MİTİNGİNİ YAYINLIYOR"

Gazeteci Barış Yardakaş da duruma tepki göstererek, "Van'da 33 can çığ altında kalmış; medya korkudan ekranı ikiye bölüp AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın seçim mitingini canlı yayınlıyor. Tamam Erdoğan ve partisi bu acıyı hissetmiyor anladık... Peki siz böyle bir günde bu mitingi canlı yayınlamaya hiç utanmıyor musunuz? @ntv" diye sordu?

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol