AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Flake'nin Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmesine tepki göstererek, "Amerika'ya bu seçimlerde bir ders vermemiz lazım... Bizim kapılar kapandı ona, bir daha göremezsin. Niye? Haddini bileceksin. Büyükelçi olarak görevini bileceksin" dedi.

Erdoğan'dan, ABD Büyükelçisi'ne 'Kılıçdaroğlu' tepkisi: Haddini bileceksin

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Bağcılar Ülkü Ocakları'nı ziyaret etti.

Erdoğan, ziyaretinde ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake'nin, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmesine tepki göstererek, "Amerika'ya bu seçimlerde bir ders vermemiz lazım. Joe Biden oradan konuşuyor, Biden'ın buradaki büyükelçisi ne yapıyor? Gidiyor bay bay Kemal'i ziyaret ediyor. Ayıptır, biraz kafanı çalıştır. Sen büyükelçisin. Senin buradaki muhatabın Cumhurbaşkanı'dır" ifadelerini kullandı.

"Sen bundan sonra hangi yüzle Cumhurbaşkanı'ndan randevu isteyeceksin?" diyen Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim kapılar kapandı ona, bir daha göremezsin. Niye? Haddini bileceksin. Büyükelçi olarak görevini bileceksin. Bir büyükelçi nasıl çalışır, bunu öğreneceksin. Bunu öğrenmediğin takdirde bu kapı öyle yol geçen hanı değil, giremezsin. Onun için de inşallah 14 Mayıs'a iyi hazırlanıyoruz, iyi koşturuyoruz. Rabbimin de lütfuyla özellikle 6 milyonu aşkın gencimiz var. Bu gençlerimizin seçimlerdeki duruşu çok çok önemlidir."

KILIÇDAROĞLU, ABD BÜYÜKELÇİSİ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

erdogan-dan-abd-buyukelcisi-ne-kilicdaroglu-tepkisi-haddini-bileceksin-1146053-1.

Kemal Kılıçdaroğlu, 29 Mart'ta ABD'nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry Flake’i CHP Genel Merkezi’ndeki makamında kabul etmişti.

Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Başdanışmanı Ünal Çeviköz eşlik etmişti.