birgün

7° AÇIK

GÜNCEL 13.09.2019 14:14

Erdoğan'dan 'Diyarbakır saldırısı' açıklaması

Erdoğan'dan 'Diyarbakır saldırısı' açıklaması

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır'da 7 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere konuşan Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

"Olay dün gece vuku buldu. İlk etapta 4 sonra şehit sayımız 7'ye yükseldi. 10 kadar yaralımız var. Allah şehitlerimize rahmet yaralılarımıza şifalar eylesin. Şehit aileleriyle görüştüm. Biz yıllardır aşiret olarak çok şehit verdik, bunlar bizi yıldıramaz diyorlar. Bu olaylar terörle mücadelemizde ciddi manada çılgınlık bunlarda söz konusu. Bu mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz. İnanıyorum ki biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bu işten galip gelecektir."

Erdoğan, Diyarbakır'da HDP binası önünde yapılan eylemle ilgili, "Şehit aileleriyle görüştüm. Biz yıllardır aşiret olarak çok şehit verdik, bunlar bizi yıldıramaz diyorlar" diye konuştu.

Erdoğan, güvenli bölge planıyla ilgili olarak da “Henüz istediğimiz tavır yok, Trump’la büyük ihtimalle bir görüşmemiz olacak" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız