birgün

12° AÇIK

SİYASET 24.02.2021 14:18

Erdoğan’dan fezleke çıkışı: Genel Kurul'da eller iner, kalkar

Aralarında HDP’li milletvekillerinin de olduğu 33 fezlekenin Meclis’e gelmesiyle ilgili konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Süreç ne ise aynen işleyecektir. Genel kurulda da hemen eller iner kalkar” yorumunda bulundu

Erdoğan’dan fezleke çıkışı: Genel Kurul'da eller iner, kalkar

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP'li milletvekillerinin fezlekelerinin meclise gelmesi ile ilgili, "Süreç ne ise aynen işleyecektir. Bu konularla alakalı komisyonlar da müzakerelerini yapar. Sonra Genel Kurul'a gelir. Genel Kurul'da da hemen eller iner kalkar" dedi.

Erdoğan, grup toplantısının ardından dün gece (23 Şubat) Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelen, aralarında HDP'li vekillerin de olduğu 33 fezleke ile ilgili soru üzerine "Süreç ne ise aynen işleyecektir. Bu konularla alakalı komisyonlar da müzakerelerini yapar. Sonra genel kurula gelir. Genel kurulda da hemen eller iner kalkar" dedi.

9 HDP'Lİ VEKİL HAKKINDA FEZLEKE HAZIRLANMIŞTI

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kobani soruşturması kapsamında Pervin Buldan'ın da aralarında olduğu HDP'li 9 milletvekili hakkında fezleke hazırlamış, konuya ilişkin yapılan açıklamada, "şiddet olaylarının başlatılması ve devam ettirilmesi yönünde hareket ettiklerine dair deliller elde edildiği" savunulmuştu.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bugün yaptığı açıklamada, "Aralarında HDP'li milletvekillerinin de olduğu 33 fezleke dün akşam Meclis'e ulaştı" açıklamasında bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol