birgün

10° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan'dan muhalefete: Sermaye ırkçısı

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor" dedi.

GÜNCEL 09.10.2021 17:49
Erdoğan'dan muhalefete: Sermaye ırkçısı
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan'ın konuşmasının gündeminde muhalefet vardı. Cumhurbaşkanı, muhalefetin yabancı yatırımcıları ürkütmeye çalıştığını iddia ederek, "CHP'nin başını çektiği sermaye ırkçısı ve yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye'ye güveniyor, potansiyeline inanmayı sürdürüyor" dedi.

Erdoğan bir konuda başarısız olduklarını ifade ederek, "Ülkemizdeki büyük dönüşümden muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık. Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı" diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, pandemi süresince Adana'da açılan sahra hastanesine gönderme yaptı. Erdoğan, "Milletimize sahra hastanesi diye pazarladığı yerin koca bir hangar olduğu ortaya çıktı" ifadesini kullandı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu SSK Genel Müdürü olduğu dönemi hatırlatarak, "SSK'yı batıran bu değil mi yahu? Allah, milletimizi CHP zihniyetinin eline düşürmesin" dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol