birgün

8° AÇIK

GÜNCEL 15.02.2020 20:05

Erdoğan'dan partisindeki istifalara ilişkin açıklama: 'Ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisindeki istifalara ilişkin, "Ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir" dedi

Erdoğan'dan partisindeki istifalara ilişkin açıklama: 'Ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İstanbul İl Başkanlığı Yeni Üye Çalışmaları Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Partisindeki istifalara değinen Erdoğan, "Bazıları istifa ediyor diyorlar, edebilir. Bu noktada söylenmez ama mecburen söyleyeceğiz, ölenler öldü, kalan sağlar bizimdir" dedi.

"Son yıllardaki seçimlerdeki oy oranımızı asla yeterli görmüyoruz" diyen Erdoğan, "AK Parti'nin olması gereken yer, mutlaka yüzde 50'lilerin çok çok üzeridir" diye konuştu.

İDLİB AÇIKLAMASI

İdlib ile ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Rejim güçleri, Soçi Muhtırası'nın sınırlarına çekilene kadar İdlib'deki sorun çözülmeyecektir." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"İdlib'deki sorun çözülmedikçe ne buradan sınırlarımıza yönelen yeni kitlelerin ne de ülkemizdeki Suriyelilerin dönüşü mümkün olmayacaktır. İdlib'deki çözüm, rejimin saldırganlığının durdurulması ve anlaşmalardaki sınıra çekilmesi, aksi takdirde şubat bitmeden bu işi yapacağız. Bunu dostlarımızın desteğiyle gerçekleştirebilirsek memnuniyet duyarız. Bu işi zor yoldan yapmamız gerekiyorsa ona da varız. Suriye'yi terör örgütlerinden ve rejimin zulmünden temizlemeden bize huzurla uyumak haramdır."

(AA)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız