birgün

13° PARÇALI BULUTLU

SİYASET 24.08.2021 15:01

Erdoğan'dan partisine mesaj: Kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirmeliyiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerine işaret ederek, "Önce kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmeli; buradan aldığımız enerjiyle milletimizin tamamının gönlünü kazanacak şekilde hep sahada olmalıyız" dedi.

Erdoğan'dan partisine mesaj: Kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirmeliyiz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerine ilişkin partisine mesaj verdi. "Gece gündüz çalışmamız gerekiyor" diyen Erdoğan, "Önce kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmeli, hep sahada olmalıyız" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.

"Son dönemde yaşadıklarımızı sizler de görüyorsunuz. Güneyimiz tarihimizin en büyük orman yangınlarıyla kavruldu" diyen Erdoğan, "Kuzeyimiz de tarihimizin en büyük sel afetleriyle boğuştu. Kuraklık sebebiyle ciddi ürün kayıpları yaşandı. Yangınların bir kısmında PKK terör örgütünün veya art niyetli kesimlerin sabotajı söz konusuyla genel bir küresel hadiseyle karşı karşıya olduğumuz da bellidir. Yangınların izlerini silmekte kararlıyız. Yanan evleri yeniden yapacak, ormanları yeniden ihya edecek, küllerinden ormanlarımızın doğduğunu göreceğiz. Tarım ve hayvancılık zararlarını karşılayacağız. Sellerde ortaya çıkan zararların giderilmesi, altyapının ayağa kaldırılması için gereken çalışmaları sürdürüyoruz" ifadelerini kullandı.

"MERKEZ BANKASI REZERVLERİ 109 MİLYAR DOLAR SEVİYESİNDE"

Erdoğan, açıklamasında "Merkez Bankası rezervlerinin şu an itibarıyla 109 milyar dolar seviyesinde" olduğunu belirtti, "Önümüzdeki, günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak" iddiasında bulundu.

Erdoğan, dün 4 milyon memur ve 2 milyondan fazla memur emeklisi için açıklanan sefalet zammına ilişkin de şu değerlendirmelerde bulundu:

"Dün imzalanan kamu çalışanlarına yönelik toplu sözleşmenin ülkemize ve kamu çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Gerek bakanımızı, gerek bu noktada Memur-Sen tarafını, tüm işçi ve memur kesimini, 2022-2023 yılları için memur maaşlarındaki artış oranı ortalama yüzde 31,2 ve miktar olarak 1352 lira olarak gerçekleşmiştir. En düşük memur maaşı 4 bin 348 liradan 5 bin 700 liraya yükselmiştir."

PARTİSİNE SEÇİM MESAJI

2023 seçimleri için partisine mesaj veren Erdoğan, "Türkiye'yi kendi ülkesinin ve milletin felaketinden medet uman bir zihniyetin eline bırakamayız. Böyle bir vebali, böyle bir sorumluluğu üstlenebilecek hiçbir arkadaşımın olmadığına inanıyorum. Bunun için 2023 Haziran'ına kadar gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Önce kendi içimizde birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi güçlendirmeli; buradan aldığımız enerjiyle milletimizin tamamının gönlünü kazanacak şekilde hep sahada olmalıyız" diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol