birgün

3° PARÇALI BULUTLU

Erdoğan'dan 'yılbaşı' çıkışı: Gerekirse istihbaratımız operasyon yapar

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan yılbaşı partilerine izin verilmeyeceğini kaydeden Erdoğan, " İstihbaratımız nerede bu tür şeyler olduğunu tespit ederse gerekli operasyonu yapar" dedi.

SİYASET 25.12.2020 13:57
Erdoğan'dan 'yılbaşı' çıkışı: Gerekirse istihbaratımız operasyon yapar
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yılbaşı partilerine izin verilmeyeceğini ve konuyla ilgili tüm tedbirlerin alınacağını kaydeden Erdoğan, "Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. İstihbaratımız nerede bu tür şeyler olduğunu tespit ederse gerekli operasyonu yapar. İnsanımızın hayatı her şeyin ötesindedir. Bu tür şeylere fırsat vermeye niyetimiz yok" dedi.

Çin aşısı ile ilgili sorulara da yenıt veren Erdoğan, aşı ile ilgili yurttaşlara 'hasasiyet' çağrısında bulundu. "Ben aşı olacağımız Ayasofya Camisi'nden bir cuma çıkışı açıklamıştım. Bütün vatandaşlarımı aynı hassasiyete davet ediyorum" ifadesini kullanan Erdoğan, "Çin ile anlaşmamız 50 milyon ilk başta 4,5 milyon gelecek. Belli bir takvim, öncelikli sağlık elemanlarımız olmak üzere aşılamayı başlatacağız" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

RUSYA İLE İLİŞKİLER

"Değerli basın mensubu arkadaşlarım. Sayın Putin’in ifadeleri aslında aynen kendini de ifade eden ifadelerdir. Sayın Putin ile tanıştığımdan bu yana ben de kendisini tanıdım. Özü sözü bir, ikili ilişkilerden bu tür münasebetlerimizi güçlü götürebildiğimiz bir ülke lideri.

Bundan sonra da münasebetlerimiz aynı şekilde devam edecek. Ekonomi, askeri ve kültürel tüm bu konuları gördük. Aramızdaki ticari hacmine baktığımız zaman hedeflerimize de aynı kararlılıkla yürüyoruz. Yürüyeceğimize de inanıyoruz.

ÇİN AŞISI

Ben tıp mensubu değilim, benim alanım ekonomi. Ülkemin başkanıyım. Profesör danışmanlarım, sağlık kurulum ve bakanım var. Çin ile anlaşmamız 50 milyon ilk başta 4,5 milyon gelecek. Belli bir takvim, öncelikli sağlık elemanlarımız olmak üzere aşılamayı başlatacağız. Ben aşı olacağımız Ayasofya Camisi'nden bir cuma çıkışı açıklamıştım. Bütün vatandaşlarımı aynı hassasiyete davet ediyorum.

'YILBAŞI KUTLAMALARINA İZİN VERİLEMEYECEK'

Pazartesi kabine toplantımız var bir defa bu tür partiler otellerde villalarda olsun. Bütün güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak. Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. İstihbaratımız nerede bu tür şeyler olduğunu tespit ederse gerekli operasyonu yapar. İnsanımızın hayatı her şeyin ötesindedir. Bu tür şeylere fırsat vermeye niyetimiz yok. Devletsek devlet olarak görevimiz insanımızın sağlığını hayatını korumaktır. Sonra Allah göstermesin herhangi bir şey olduğu zaman ne diyecekler? Devlet tedbirini almadı, gerekeni yapmadı diyecekler. Buna fırsat veremeyiz.

İSRAİL İLE İLİŞKİLER

İsrail ile istihbari noktada münasebetimiz kesilmiş değil. En tepe noktadaki kişilerle bazı sıkıntılar yaşıyoruz. En tepe noktada böyle sıkıntılar olmasa İsrail ile münasebetler başka olabilirdi. İsrail'in Filistin politikası bizim kırmızı çizgimizdir. Kabul etmemiz mümkün değil. Onların acımasız davranışı ve Filistin topraklarına yönelik tavırları kabul etmemiz mümkün değil.

KADİR TOPBAŞ'IN SAĞLIK DURUMU

Maalesef inişli çıkışlı gelişmeler oluyor. Oğlu ile görüşüyorum. Rabbim'den şifalar diliyorum."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol