AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, enflasyonda düşüş için 2024 yılının sonuna işaret etti. Erdoğan, "2024 yılı için enflasyon oranları üzerinde zamlar yaptık. Bu yılın sonuna doğru enflasyonun hızla düşmesiyle rahat bir nefes alacağız" ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi
Erdoğan enflasyonda düşüş için tarih verdi: "Rahat bir nefes alacağız"
Fotoğraf: AA

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2024 yılının sonuna doğru enflasyonda düşüş yaşanmasını beklediklerini ifade etti. 

"Hepimiz rahat bir nefes alacağız" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı, "2024 yılı için enflasyon oranları üzerinde zamlar yaptık" ifadesini kullandı.

Denizli'de bulunan 29 Ekim Bulvarı'ndaki mitingde konuşan Erdoğan, "Bugüne kadar 40 bine yakın deprem konutunu hak sahiplerine teslim ettik. Amacımız yıl sonuna kadar 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmektir" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

"Ama bu oy oranlarının aramızdaki muhabbetin seviyesini yansıtmadığına inanıyorum. Denizli'den en az yüzde 50'nin üzerinde oy bekliyoruz. Buna hazır mıyız? Buna var mıyız? İnşallah 31 Mart'ta bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Eksiklerimizi tamamlayacağız. Mesajlarımızı ulaştıramadığımız insanlarımız varsa bir yolunu bulup mutlaka onlara ulaşacağız. Ülkemize dair hayallerimizi ve hedeflerimizi çok daha etkili bir şekilde anlatmaya gayret edeceğiz. Cumhur İttifakı'na gönül veren kardeşlerimizle birlikte CHP başta olmak üzere muhalefetten umudunu kesen insanlarımızı da muhabbetle bağrımıza basacağız. Daha fazla çalışarak, daha fazla koşturarak Denizli'de hak ettiğimiz ve olmayı arzuladığımız yere mutlaka geleceğiz. Denizli'nin de Türkiye Yüzyılı mücadelemizde bizi yalnız bırakmayacağı kanaatindeyim.

Muhalefetin trajikomik hallerini görüyorsunuz değil mi? Kendi içlerinde horoz dövüşünden beter bir kavga halindeler. Horoz dövüşünün bile bir adabı var ama muhalefetin kavgasında onu bile göremiyorsunuz. Dün iltifat yağmuruna tuttuklarına, bugün en ağır hakaretleri savurmaktan çekinmiyorlar. Bundan 8-9 ay önce beraber ülkeyi yönetmekten bahsediyorlardı. Bugün birbirlerinin kuyusunu kazıyor, iç işlerine müdahale ediyorlar. Hem cumhurbaşkanı adayları hem de cumhurbaşkanı yardımcıları için bizim yaptığımız eleştirilerin daha fazlasını şimdi kendileri söylüyorlar."

"İHTİYACIMIZ OLAN SİLAHLARI KENDİMİZ ÜRETİYORUZ"

Ülkemizi, Cumhuriyetimizin ilk asrının kalkınma hamlesi 2023 hedefleriyle biz buluşturduk. Cumhuriyetimizin ikinci asrının vizyonu Türkiye Yüzyılı'na da biz kavuşturacağız. Önümüzdeki seçimleri şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak adımların yolu olarak görüyoruz.

Türkiye Yüzyılı'nın en önemli ayaklarından biri savunma sanayinde ve teknolojide en üst seviyeye çıkarmaktır. Son bir yıl içinde hava, kara ve denizde onlarca projeyi hizmete aldık. Yüzde 20 olan yerli üretimi yüzde 80'lere çıkardık. Artık her şey bizim, kendimiz üretiyoruz. İhtiyacımız olan silahların hemen tamamını kendimiz üretebiliyoruz. Dost ve kardeş ülkelere de ihraç edebiliyoruz.

Geçen sene 5,5 milyar dolar savunma ihracatı gerçekleştirdik. Kendi savaş gemisini yapabilen 10 ülkeden birisiyiz. İHA'lar, SİHA'lar, Akıncı... Şimdi en son Kaan'ımız çıktı. Bir de Kızıl Elma'mız var. Anka-3'ün de hizmete girmesiyle bu alanda çığır açıyoruz. Kaan'ımızı da gökle buluşturduk.

KILIÇDAROĞLU'NU HEDEF ALDI

Şimdi Ankara'da bir apartman dairesi tutmuşlar, oradan siyaset yapıyorlar. Bunlar milletle aynı yöne bakmayı öğrenemediler. 

Bugüne kadar 40 bine yakın deprem konutunu hak sahiplerine teslim ettik. Amacımız yıl sonuna kadar 200 bin konutu hak sahiplerine teslim etmektir. Küresel ekonominin içinden geçtiği sancılı döneme rağmen, devletin imkanlarını milletimizin hizmetine sunmuş durumdayız.

ENFLASYONDA DÜŞÜŞ İÇİN '2024'ÜN SONUNU BEKLEYİN' MESAJI

Enflasyon sadece bizim değil, tüm Türkiye'nin baş başa kaldığı bir sorun. Bugün içinde 21 ambulansın, 2 bin 380 tonluk sivil yardım gemimiz Mısır'a vardı. 6 Şubat depremlerinin yaralarının sarılması için çabalarımız devam ediyor.

2024 yılı için enflasyon oranları üzerinde zamlar yaptık. Bu yılın sonuna doğru enflasyonun hızla düşmesiyle rahat bir nefes alacağız.

Ekonomi başta olmak üzere her alanda hedeflerimize ulaşacağız. Bu vatan topraklarını evlatlarımıza en huzurlu, en güvenli, en müreffeh şekilde teslim etmek boynumuzun borcu. Son 10 yılda yaşadıklarımız başka ülkenin başına gelse, şimdiye darmadağın olmuştu. Bekleyenlerin hevesleri bir kez daha kursaklarında kalacak."