birgün

17° AÇIK

Erdoğan fahiş fiyatlara karşı kooperatifleri ‘keşfetti’: Süratle çoğaltılacak

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bağlı markette alışveriş yaptı, “Fiyatlar uygun" dedi. Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bağlı marketlerin ‘süratle çoğaltılacağını’ söyledi.

SİYASET 03.10.2021 17:44
Erdoğan fahiş fiyatlara karşı kooperatifleri ‘keşfetti’: Süratle çoğaltılacak
Abone Ol google-news

Tarım Kredi Kooperatifince Kısıklı'da açılan satış mağazasına uğrayıp alışveriş yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan ve Kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar eşlik etti.

Ürünleri inceleyip market arabasına koyan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar, mağazadaki yurttaşlarla sohbet etti. Burada yaklaşık yarım saat kalan Erdoğan, ödemesini yaptıktan sonra marketten ayrıldı.

Çıkışta basın mensuplarına açıklama yapan Erdoğan, şunları dile getirdi:

“PİYASAYI BALANSE ETMENİN GAYRETİ İÇİNDE OLACAĞIZ”

“Tarım Kredi Kooperatiflerimizin gördüğünüz gibi buradaki market gerçekten çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer. Bunların süratle çoğaltılması noktasında Tarım Kredi Kooperatiflerine verdiğimiz talimatlar var. Tabii süratle 500 metre kareden olmak üzere, Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız. Ve böylece vatandaşlarımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız. Şu anda da bizzat buradan yaptığım alışverişle bunu gördüm ve bundan dolayı da mutluyum.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol