birgün

13° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Erdoğan: Gençlere yaptığımız hizmetleri anlatmaya kalksak günler yetmez

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde 'Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde konuştu. "Gençlerimize yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez" iddiasıyla gençlere seslenen Erdoğan, muhalefeti de böyle hedef aldı: "Bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız?"

GÜNCEL 16.11.2021 14:28
Erdoğan: Gençlere yaptığımız hizmetleri anlatmaya kalksak günler yetmez
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkent Millet Bahçesi'nde 'Yerel Yönetimler Gençlik Festivali'nde açıklamalarda bulundu. Burada yaptığı konuşmada, "Sayısız hizmeti gençlerimizin istifadesine biz sunduk" dedi. "Gençlerimize yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez" diye konuşan Erdoğan, önümüzdeki seçimlerin kilidinin de gençler olduğunu söyledi.

Burada yaptığı konuşmada bir kez daha muhalefeti hedef alan Erdoğan, "Bunların suyu kaynadı ama Bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız?" ifadelerini kullandı, şunları söyledi:

"Karşınıza geçip hükümeti eleştirenlere, belediyelerimizi eleştirenlere şöyle bir bakın, bunlar ülkeyi bizden daha iyi yönetecek birikime, ahlaka, dirayete sahipse karar elbette sizindir. Ama hayatında tuğla üstüne tuğla koymamış olanların eleştirilerinin boş teneke gürültüsünden ibaret olduğunu asla unutmayın."

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"Ülkemizin dört bir yanından 100 bin öğrenci Ankara'daki etkinliklere katılacak. Şehir ziyaretlerimizde ve millet kütüphanesinde yaptığımız sohbet toplantılarında çok fazla ortak noktamız olduğunu gördük. Gençlerin hem eğlenebilecekleri hem öğrenebilecekleri bu festivale bekliyoruz.

Gökten zembille siyasete inmedim, gençlik teşkilatlarında siyasete başladım. Belediye Başkanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı görevlerim sırasında da hep gençlere daha güzel bir dünya bırakacak işler yaptım. İyi ki hanım kardeşlerimle omuz omuza bu yolları yürümüşüm diyorum. Türkiye'nin 2023 hedefleri demokrasi ve ekonomide sorunlarımızı çözmeyi amaçlıyordu. Eğitimden sağlığa, enerjiden saniye tüm alanlarda kurduğumuz altyapı bize bundan sonraki vizyonlarımız için lazımdır.

'ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERİN KİLİDİ GENÇLERİMİZDİR'

Geçtiğimiz 19 yılda yılda gençlerimize yaptığımız hizmetleri tek tek anlatmaya kalksak günler yetmez. Bizden önce üniversite sınavına giren her 10 gençten sadece 1'i kayıt yaptırabiliyordu. Gençler okul öncesi eğitimden ilk, orta ve lise seviyesine kadar her alanda benzer atılımları hayata geçirdik. Sayısız hizmeti gençlerimizin istifadesine biz sunduk. Bizim gençliğimiz imkanları ile bugünkü gençlerin beklentilerinin farklı olduğunu biliyoruz. Göreve geldiğimizde harçlardan dolayı sıkıntı var mıydı, vardı. Harçları biz kaldırdık. Burs da 45 liracık veriyorlardı... CHP'nin, İP'in olduğu yerde inkardan başka bir şey bulamazsınız. Kardeşlerim bu muhalefet inkarcıdır, inkarcı. 2023'e çok iyi hazırlanmamız lazım. Ben sizlere inanıyorum, sizlerle 2023'te sandıkları patlatacağımıza inanıyorum. Türkiye'nin uzun yıllar boyunca sancısını çektiği yoksulluk, baskı, zulüm, kavga, çekişme gibi her biri milletimizin enerjisini sömüren günleri geride bıraktık.

'DAHA İYİ YÖNETECEK BİRİKİME, AHLAKA, DİRAYETE SAHİPLERSE KARAR ELBETTE SİZİNDİR'

Bu ülkede terör var mıydı? Güneydoğu, Doğu Anadolu maalesef teröre mahkum edilmiş miydi? Şimdi artık terörü yok ettik. Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te yok ettik. Vatandaşlarım artık gece saatlerinde rahatlıkla sokaklara çıkabiliyor. İşte AK Parti budur, Cumhur İttifakı budur ve güçlenerek yarınlara yürüyoruz.

Şu gerçeği asla unutmamamız gerekiyor, yapmak zor yıkmak kolaydır. Maalesef ülkemizde tüm tarihleri boyunca olduğu gibi bugün de yıkmaktan, engellemekten, yasaklamaktan başka mahareti olmayan bir kesim mevcuttur. Bunlar tekrar ülkenin başına kara bir bulut gibi çökmenin planlarını yapıyor. Gençlerimizden böyle bir duruma kesinlikle izin vermemelerini istiyorum. Karşınıza geçip hükümeti eleştirenlere, belediyelerimizi eleştirenlere şöyle bir bakın, bunlar ülkeyi bizden daha iyi yönetecek birikime, ahlaka, dirayete sahipse karar elbette sizindir. Ama hayatında tuğla üstüne tuğla koymamış olanların eleştirilerinin boş teneke gürültüsünden ibaret olduğunu asla unutmayın.

MUHALEFETİ HEDEF ALDI: BUNLARIN SUYU KAYNADI

Bir parti çıktı; Türkiye'nin Irak ve Suriye'ye yönelik sınır ötesi harekatları için gereken tezkereye TBMM'de hayır dedi. Bununla kalmadı evet diyenleri de ihanetle suçladı. Sonra aynı parti çıkıp Kandil'i yerle bir edeceğini iddia etti. Bay Kemal, senden hiçbir şey olmaz. Sen 15 Temmuz gecesi, AtatürkHavalimanı'nda FETÖ'cülerin yönettiği o tankların arasından nasıl kaçtıysan, nasıl oradan Bakırköy Belediyesi'ne gittiysen bugün de aynısın. Bir başkası şehit yakınına söven densiz, terbiyesiz, utanmaz, arlanmaz milletvekiline sıkı sıkıya sarılarak gerçek yüzünü gösterdi. Bunların birbirinden farkı var mı? Hepsi de birbirinin aynı... biz bunların hangi tıyniyette olduğunu zaten biliyorduk. Ben sizlerden özür dileyerek bir şey diyeceğiz şu İYİ Parti'nin başındaki kadın, bu kadın nasıl küfrediyor? Beni bağışlayın, parlamento çatısının altında yavşaklar diyecek kadar ileri giden bir kadın. Bunda ne edep var ne adap var. Başkanı bu şekilde küfür ederse, onun milletvekili ondan farklı olur mu? Çünkü üzüm üzüme baka baka kararır. Sen bir kadınsın ya, bir kadın nasıl oluyor da bu şekilde küfür ediyor. Bunların suyu kaynadı ama bunların suyunu tam manasıyla kaynatmaya var mıyız? 2023'e hazır mıyız? İnşallah Haziran 2023'te bunların işini bitirelim."

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol