birgün

9° AZ BULUTLU

SİYASET 23.08.2019 00:05

Erdoğan hedef göstermeye devam ediyor: Kılıçdaroğlu Türk bayrağını tanımıyor, bunu tanıtacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef göstererek, "Gemilerimizi herhalde başka yabancı düşman bayraklarla karıştırmak suretiyle orada bulunmadığımızı söyleyecek kadar gözü var ama görmüyor. Demek ki Türk bayrağını bu da tanımıyor. Ama sana da bunu tanıtacağız" dedi.

Erdoğan hedef göstermeye devam ediyor: Kılıçdaroğlu Türk bayrağını tanımıyor, bunu tanıtacağız

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

'DEMEK Kİ TÜRK BAYRAĞINI BU DA TANIMIYOR'

Ortak açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Ana muhalefet partisinin başındaki zat maalesef oradaki Silahlı Kuvvetlerimize ait gemilerimizi, bunun yanında sondaj ve sismik araştırma yapan gemilerimizi herhalde başka yabancı düşman bayraklarla karıştırmak suretiyle bizim orada bulunmadığımızı söyleyecek kadar gözü var ama görmüyor.

Orada bulunan Silahlı Kuvvetlerimize ait fırkateynlerimizden tutunuz, oradaki 2 sondaj gemimiz, devasa ay yıldızlarla süslü olan sondaj gemilerimiz, sismik araştırma gemilerimizi tanımasını istiyorum. Demek ki Türk bayrağını bu da tanımıyor. Ama sana da bunu tanıtacağız. İstesen de istemesen de tanıtacağız. Biz orada bu çalışmalarımızı yürütüyoruz, yürütmeye de devam edeceğiz.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız