birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 19.11.2020 00:55

Erdoğan'ın başdanışmanı Milli Takım ve TFF'yi hedef aldı

Macaristan'a 2-0 yenilerek grubunu son sırada tamamlayan Türkiye, C Ligi'ne düştü. Erdoğan'ın başdanışmanı Bulut, Milli Takım ve TFF'ye yönelik, "Milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri ve ortada milli takım diye dolaşan mahalle takımı" dedi.

Erdoğan'ın başdanışmanı Milli Takım ve TFF'yi hedef aldı

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup'un 6. ve son hafta maçında konuk olduğu Macaristan'a 2-0 yenildi.

Maçın ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut, Milli Takım ve TFF'yi hedef aldı.

Twitter hesabından açıklama yapan Bulut, "Milyonluk transferler yaşanan şımarık hayatlar vergisi kaçırılan transfer paraları vatandaşın cebinden çıkan milyarlık borçlar ve silinen faizler futbol hariç her şeyle ilgilenen milyonlar ödenen şımarık federasyon ve üyeleri ve ortada milli takım diye dolaşan mahalle takımı. Büyük Türk Milleti’nin şanlı bayrağını üzerinde taşıdığınız o üniforma hiçbirinize yakışmıyor!! Çıkarın o üniformayı!! Futbol federasyonu bu ülkeye, bu bayrağa, büyük Türk Milleti’ne yakışmıyor!!" dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız