birgün

15° AÇIK

Erdoğan'ın bir ay önce açtığı Tokat Havalimanı'na iniş yapılamadı: Yolculardan para istendi!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 25 Mart’ta açtığı Tokat Havalimanı’na iniş yapamayan uçağın yolcuları, Samsun’dan Tokat’a kişi başı 150 TL ile götürüldü. Mağdur olduğunu söyleyen bir yolcu, otobüs tahsis edildiği yönündeki haberin doğru olmadığını ifade etti.

GÜNCEL 18.04.2022 16:17
Erdoğan'ın bir ay önce açtığı Tokat Havalimanı'na iniş yapılamadı: Yolculardan para istendi!
Abone Ol google-news

İstanbul Havalimanı’ndan Tokat Havalimanı’na bu sabah saat 09:15’te uçuşu planlanan Türk Hava Yolları (THY) uçağı Tokat’a rüzgar nedeniyle inemedi. Erdoğan’ın 25 Mart’ta açtığı havalimanına inemeyen yolcular Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan Tokat’a otobüslerle kişi başı 150 TL ücrete götürüldü.

Mağdur olduklarını söyleyen bir yolcu, "Yalan haber yapmışlar, otobüs tahsis edildi diye. Hiçbir şekilde bize otobüs tahsis edilmedi. Bu gördüğünüz yolcuların hepsi kendi ceplerinden çıkan 150 TL kişi başı ücretle şu an Tokat'a seyahat etmekteyiz" dedi.

'CEPLERİNDEN ÇIKAN 150 TL KİŞİ BAŞI ÜCRETLE SEYAHAT EDİYORUZ'

Yolcuların, Samsun Çarşamba Havalimanı'ndan 234 kilometre uzaklıktaki Tokat'a yaklaşık 3 saat süren otobüs ile ulaşım sağlayacağı belirtildi. Otobüs ile Tokat'a seyahat eden Türk Hava Yolları yolcusu bir kadın, yolculuk sırasında bir video çekerek mağdur olduklarını söyledi.

Hava muhalefeti nedeniyle yaklaşık 40 dakika havada asılı kaldıklarını ifade eden kadın, "Anonsu bir kere geçtikten sonra Türk Hava Yolları iniş yaptı. Bu iniş yaptıktan sonra ilk yarım saatlik süreçte bagaj bekledik. Yalan haber yapmışlar, otobüs tahsis edildi diye. Hiçbir şekilde bize otobüs tahsis edilmedi. Bu gördüğünüz yolcuların hepsi kendi ceplerinden çıkan 150 TL kişi başı ücretle şu an Tokat'a seyahat etmekteyiz" diye konuştu.

Mağdur olduklarını belirten yolcu, "Burada bebekli kadını, yaşlısı var... Biz kesinlikle haklarımızı arıyoruz. Buradaki tüm yolcularım, onaylıyor musunuz?" diye sordu.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Havalimanı'ndan bu sabah kalkan Türk Hava Yolları’nın TK 2582 sefer sayılı uçağı, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 24 gün önce açılan Tokat Havalimanı'na rüzgar nedeniyle inemedi. Uçak, yönlendirildiği Samsun Çarşamba Havalimanı'na indi.

(ANKA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol