Erdoğan’ın İdlib saldırısından iki gün sonra, bugün ilk kez konuşurken o toplantının dün aniden planlandığı ortaya çıktı

Erdoğan’ın bugün katıldığı toplantı aniden planlanmış

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Şubat'ta İdlib'de 33 askerin yaşamını yitirmesi ardından ilk defa bugün konuştu.

Odatv’de yer alan habere göre ise, bu toplantı daha önce Erdoğan'ın programında yer almıyordu.

Edinilen bilgilere göre toplantı son dakika organize edildi.

Parlamenterler Birliği İstanbul Şubesine üye AKP’li eski ve aktif milletvekillerinin her ayın ilk Pazartesi günü kendi aralarında yaptığı toplantı dün gelen mesajla öne çekildi.

Eski AKP Milletvekili ve eski Bakan İdris Güllüce, “Koordinasyon Heyeti Başkanı” sıfatıyla dün eski ve aktif AKP milletvekillerine mesaj attı.

Güllüce, toplantının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine 29 Şubat’a (bugün) alındığını kaydetti.

Güllüce mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Değerli Vekilimiz

Parlamenterler Birliği İstanbul Şubesine üye AK Partili eski ve aktif vekillerimizle her ayın ilk Pazartesi günü yapageldiğimiz buluşmaların Mart ayı toplantısını Cumhurbaşkanımızın daveti üzerine 29 Şubat 2020 Cumartesi günü (yarın) saat 11.00'de Besiktaş'ta Deniz Müzesi'nin karşısındaki Dolmabahçe Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nde yapacağız.

Cumhurbaşkanımızın bu nazik davetine icabet edecek arkadaşlarımızın en kısa zamanda bu watsab grubuna yazarak cevap vermelerini bekliyoruz.

Saygılarımla.

İdris Güllüce

Koordinasyon Heyeti Başkanı”

TOPLANTILAR SÜREKLİ OLACAK

Toplantının kısa bir sürede organize edilmesinin sebebinin Erdoğan’ın İdlib’deki şehit haberlerinin ardından yapacağı ilk konuşmaya ortam hazırlamak olduğu ileri sürüldü.

Bundan sonra Erdoğan’ın düzenli olarak eski vekillerle buluşacağı da iddialar arasında. Bunun sebebinin ise AKP’den ayrılanların kurdukları partilere geçişlerin engellenmeye çalışılması olarak anlatılıyor.