birgün

33° AÇIK

SİYASET 15.06.2021 09:43

Erdoğan’ın danışmanından Financial Times’a fotoğraf tepkisi: Arkandayız dünya lideri

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur, Financial Times gazetesine kullandığı bir fotoğrafla ilgili olarak "Onca NATO fotoğrafı içinden bütün gün üzerinden algı yapılmaya çalışılan bu fotoğrafı kullanması bile, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesinin ne boyutta ve hangi arenalarda olduğunu gösteriyor" dedi.

Erdoğan’ın danışmanından Financial Times’a fotoğraf tepkisi: Arkandayız dünya lideri

İngiliz Financial Times gazetesi, dünkü NATO zirvesini AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Biden’in önünde ‘eğildiği’ izlenimi veren bir fotoğrafla manşetine taşıdı. Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur, NATO Zirvesi’ne dair manşetinde kullandığı fotoğraf dolayısıyla Financial Times gazetesine tepki gösterdi.

Erdoğan, dün (14 Haziran) Brüksel'de toplanan NATO Zirvesi’nde ABD Başkanı Joe Biden ile göreve gelmesinin ardından ilk yüz yüze görüşmesini gerçekleştirdi.

Zirvenin ardından Birleşik Krallık merkezli Financial Times, Erdoğan ve Biden’ın bir fotoğrafını manşetinde kullandı. Biden ile selamlaşmak üzere oturduğu koltuktan ayağa kalkmaya çalıştığı sırada çekilen fotoğraf karesi, Erdoğan ayakta duran Biden’in önünde eğildiği izlenimi uyandırıyor.

ERDOĞAN'IN DANIŞMANI TEPKİ GÖSTERDİ

Financial Times’in manşetinde bu fotoğrafı kullanmasına Erdoğan’ın danışmanlarından İsmail Cesur’dan ise tepki geldi. Cesur, gazetenin manşetine yer verdiği paylaşımında "Tek başına Financial Times’ın onca NATO fotoğrafı içinden bütün gün üzerinden algı yapılmaya çalışılan bu fotoğrafı kullanması bile, Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesinin ne boyutta ve hangi arenalarda olduğunu gösteriyor. Sonuna kadar arkandayız dünya lideri" diye yazdı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol