birgün

16° AÇIK

Erdoğan'ın "Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı" sözlerine İBB itfaiyesinden yanıt: O tarihte cami yangını ihbarı yok

Erdoğan'ın, 'Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı' sözlerine ilişkin olarak Liberal Demokrat Parti, dört kuruma soru yöneltti, sadece İBB itfaiyesi yanıt verdi.

GÜNCEL 22.07.2022 18:02
Erdoğan'ın "Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı" sözlerine İBB itfaiyesinden yanıt: O tarihte cami yangını ihbarı yok
Abone Ol google-news

Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kulaksız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı' sözleriyle ilgili, dört kuruma soru sorduklarını ancak sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) itfaiyesinden yanıt geldiğini açıkladı.

LDP'li Kulaksız, Twitter adresinden yaptığı duyuruda; "Erdoğan'ın, "Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı" sözleri üzerine, Liberal Demokrat Parti adına, ilgili dört kuruma sorduk, kayıtların paylaşılmasını istedik, yanıt sadece İst itfaiyesinden geldi, gelen yanıt da "yanan her hangi bir CAMİ yok" deniyor." ifadesini kullanarak İBB itfaiyesinden gelen yanıtı paylaştı.

İBB itfaiyesi, LDP adına sorulan soru üzerine şu yazılı yanıtı verdi:

"Bahse konu olan tarihte (2013 Gezi Eylemleri) zikredilen olay ile ilgili kayıtlarımızda yapılan inceleme - araştırma neticesinde tarafımıza cami yangını ihbarı yapılmadığı tespit edilmiş olup, konu hakkında herhangi bir bilgi - belgeye rastlanılamamıştır."

erdogan-in-gezi-olaylarinda-camilerimiz-yakildi-sozlerine-ibb-itfaiyesinden-yanit-o-tarihte-cami-yangini-ihbari-yok-1043245-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun