birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 05.08.2020 17:52

Erdoğan'ın kuzeninden Yeni Şafak yazarına 'salak' sitemi

Erdoğan'ın kuzeninden Yeni Şafak yazarına 'salak' sitemi

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yenişafak’ta “Erdoğan İstanbul Sözleşmesi’ni Çöpe Atmalı” başlıklı bir yazı kaleme alan Yusuf Kaplan, “Eğer İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp çöpe atmazsa, sonunu hazırlamış olur” demişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'in sahibi olduğu Süperhaber sitesi ise Kaplan’ın yazısını, “Yusuf Kaplan’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a açık tehdit” başlığıyla haberleştirmişti.

Sosyal medya hesabından SüperHaber’e yanıt veren Kaplan ise, “’Erdoğan'ı tehdit ediyor’ diyerek bana saldıranları Allah'a havale ediyorum” demişti. Kaplan devamında, “Oysa hükümetin en tepesinden ülkenin en ücra köşesine kadar dertli ne çok insan aradı ‘hocam dost böyle olur, zor zamanda kırıp dökmeden bilgece uyarır’ diyerek tebrik etti. Gölge etmeyin yeter artık” ifadelerini kullanmıştı.

Yusuf Kaplan, "Benim yazımdan Erdoğan'a tehdit çıkaran ya salaktır ya da asalak!" derken, Kaplan'a yanıt, Cengiz Er'den geldi.

Cengiz Er, devam eden kavgada, Kaplan'ın sosyal medya paylaşımını alıntılayarak, bir yanıt verdi.

Er, Kaplan'ın sözleri için, "Allah iyiliğinizi versin hocam. Salak demenize eyvallah da asalak demeyeydiniz iyiydi. Canınız sağolsun" diye belirtti.

Er'in paylaşımı:

erdogan-in-kuzeninden-yeni-safak-yazarina-salak-sitemi-765017-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız