birgün

14° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 16.09.2021 11:28

Erdoğan'ın medya ödüllerinde iki isme 'Sedat Peker' çiziği

Anadolu Yayıncılar Derneği'nin 6. Anadolu Medya Ödülleri dün sahiplerine verildi. Törene katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 ödülü sahiplerine verdi. Ancak 24 Aralık 2021 tarihinde Anadolu Yayıncılar Derneği'nin kendi internet sitesinde ilan ettiği listede yer alan üç ödül sahiplerine verilmedi: Veyis Ateş, Ece Üner, Süleyman Özışık'ın sahibi olduğu gazeteciler.com

Erdoğan'ın medya ödüllerinde iki isme 'Sedat Peker' çiziği

Anadolu Yayıncılar Derneği'nin Medya Ödüllerini AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan dün gece dağıttı.

En İyi Erkek Haber Spikeri ödülü verilen Veyis Ateş, En İyi Kadın Haber Spikeri seçilen Ece Üner ve En İyi İnternet Gazetesi ödülü ile taltif edilen gazeteciler.com'a ise ödülleri verilmedi.

erdogan-in-medya-odullerinde-iki-isme-sedat-peker-cizigi-922099-1.

Habertürk'te ana haber spikerliği yapan Veyis Ateş, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolar sonrası kaçak işadamı Sezgin Baran Korkmaz ile yaptığı görüşmenin sızması sonucu çalıştığı kanaldan istifa ederek ekranlardan ayrılmıştı.

Gazeteciler.com internet sitesi ise Sedat Peker'le yaptığı görüntülü telefon görüşmeleri sonrası gazeteciliği bırakan Süleyman Özışık'ın ağabeyi Hadi Özışık'a ait.

Hadi Özışık'ın sahip olduğu bir başka internet sitesi internethaber.com ise Erdoğan'ın ödül töreninde yaptığı konuşmaya haberde yer verirken ödül alanların kimler olduğunu yayınlamadı.

Ödüle layık görüldüğü halde ödül töreninde yer almayan Ece Üner ise Aralık ayında ödüle layık görüldükten sonra Anadolu Yayıncıları Derneği'ne teşekkür etmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol