birgün

24° AÇIK

Erdoğan’ın spor sahasını kapatacak ihale 10.3 milyon TL’ye verildi: Harekette bereket var

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, danışmanlarıyla basketbol oynadığı saray bahçesindeki spor sahası kapalı hale getiriliyor. Gizli kapaklı düzenlenen ihale jet hızıyla sonuçlandırıldı. İhale özel olarak davet edilen AKP’nin gözde şirketlerinden Siyahkalem Mühendislik'e verildi. Sahanın üzeri 10.3 milyon liraya kapatılacak ve bu sayede Erdoğan ve takımı kötü havalarda da spor yapabilecek.

GÜNCEL 21.01.2022 13:15
Erdoğan’ın spor sahasını kapatacak ihale 10.3 milyon TL’ye verildi: Harekette bereket var
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz Ekim ayında sağlığıyla ilgili söylentilerin arttığı günlerde formasını giymiş ve Saray'ın bahçesindeki sahaya çıkmıştı.

Bakanları ve danışmanlarının yanı sıra Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Dünya Güreş Şampiyonu Hamza Yerlikaya, eski futbolcu Alpay Özalan'la maç medyada geniş yer bulmuştu.

Erdoğan, 3 Ekim’de paylaştığı mesajda, “Sağlık için spor yapmak çok çok önemli. Ben de haftada üç gün spor yapmaya gayret ediyorum. Harekette bereket vardır” demişti.

REKABETE KAPALI İHALE

Kış aylarında olumsuz hava koşullarında da spor yapılabilmesi için salonun üzerinin kapatılmasına karar verildi. Sözcü'den Yusuf Aydemir'in haberine göre; yapım ihalesi Saray’ın gözde şirketlerinden Siyahkalem Mühendislik aldı. İhaleyi son dönemde barınma sıkıntısı çeken öğrenciler tarafından yoğun olarak eleştirilen yurtların yapımından sorumlu Gençlik ve Spor Bakanlığı gerçekleştirdi.

İhalede, kanunun esas usul olarak öngördüğü rekabete imkan sağlayan açık usul yerine olağanüstü haller için düzenlenen istisna maddesi 21-b Pazarlık usulü tercih edildi.

İstisna maddesi sayesinde ihalenin kimseye duyurulmasına da gerek kalmadı. Özel olarak davet edilen firmalarla kapalı kapılar ardında 4 Ocak'ta düzenlenen “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisindeki açık spor sahasının kapalı spor sahası haileni getirilmesi Yapım İşi” ihalesi jet hızıyla sonuçlandırıldı.

İhale Saray'ın gözde müteahhitlerinden Siyahkalem Mühendislik'e 10 milyon 390 bin TL'ye verildi.

19 Ocak'ta imzalanan sözleşmeye göre 24 Ocak'ta başlayacak inşaat, 25 Mart'ta tamamlanacak. Saray’ın bahçesinde yan yana bir basketbol sahası, bir tenis kortu ve bir futbol sahası bulunuyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol