birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 28.10.2021 14:55

Erdoğan: İngiltere’de, Amerika’da raflar boş; bizde bolluk-bereket var

Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’ya bakalım. İngiltere’de, Amerika’da raflar boş. Elhamdülillah bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat anlamazlar” dedi.

Erdoğan: İngiltere’de, Amerika’da raflar boş; bizde bolluk-bereket var

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi Açılış Töreni'nde konuştu.

Ülkedeki ekonomik sıkıntıların dış saldırılar kaynaklı olduğunu savunan Erdoğan, sabır istedi, “Allah'ın izniyle 2023 imtihanını da geride bıraktığımızda artık Türkiye'yi durdurabilecek hiçbir fani güç, hiçbir engel tanımıyoruz” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Açılış töreninin ardından dört gün boyunca burası konserler, söyleşiler, at binme, uçurtma, ok atma yarışmaları gibi etkinliklerle adeta bir festival alanına dönüşecek.

Avrupa’ya bakalım. İngiltere’de, Amerika’da raflar boş. Elhamdülillah bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor.

Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat anlamazlar.

Ana muhalefet bir şeyi unutuyorlar: Biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara ilerliyoruz. Şu anda İngiltere'de, Avrupa'da, Amerika'da raflar boş. Bizde bolluk bereket yoluna devam ediyor fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar. Gözleri var görmez, kulakları var duymaz. Dili var, hakkı söylemez. Onun için biz Cumhur İttifakı olarak yolumuza devam ediyoruz. Ülke olarak milli mücadeleden sonra en kritik atılıma ulaşmamıza çok az kaldı.

Türkiye, istedikleri gibi itip kakabilecekleri, istikamet çizebilecekleri, parmak sallayabilecekleri eski Türkiye değildir.

Hep söylediğim gibi yine başaramayacaklar. Bu süreçte hep birlikte bedel de ödüyoruz, sıkıntılar da çekiyoruz. Her saldırıyı savuşturmanın ülkemize bir maliyeti var. Biz milletimizle bu yola bedel ödemeyi göze alarak çıktık.

Bu süreçte sabrederek yolumuza devam edeceğiz.

İnsanlarımızın üzerlerine binen yükün farkındayız. Ama kardeşliğimizi bir tutarak biraz daha yol aldığımızda emin olun aydınlık geleceğe ulaşacağız.

Allah'ın izniyle 2023 imtihanını da geride bıraktığımızda artık Türkiye'yi durdurabilecek hiçbir fani güç, hiçbir engel tanımıyoruz.