birgün

23° PARÇALI AZ BULUTLU

Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefonda görüştü. Görüşmede, Türkiye-İran ilişkileri ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

SİYASET 08.12.2021 21:53
Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile telefonda görüştü
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-İran ilişkilerini geliştirecek hususlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

REİSİ: İKİ ÜLKE ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİNDE YENİ BİR AŞAMAYA GİRİLECEK

Görüşmeye ilişkin İran Cumhurbaşkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya göre de Reisi görüşmede, iki ülke arasındaki iş birliğinde yeni bir aşamaya girileceğini söyledi. Reisi, “Yakında Tahran’da ortak bir zirve düzenlenmesiyle Türkiye ile iş birliğimiz yeni bir aşamaya girecek” dedi. Reisi, “Terör ile mücadelede ortak hareket etmek istiyoruz. Bu konuda tüm ülkelerin iş birliğinden memnun oluruz” ifadelerini kullandı.

Reisi, bölgesel sorunların bölge ülkeleri tarafından çözülmesi gerektiğini ve dışarıdan herhangi bir müdahalenin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

AA-İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol