birgün

29° AÇIK

GÜNCEL 09.12.2017 15:41

Erdoğan: İsrail bir işgal devletidir

Erdoğan: İsrail bir işgal devletidir

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen İnovasyon ve Girişimcilik Haftası Kapanış Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • Bu etkinlikte ilgili tüm kesimleri bir araya geliyor olması çok önemlidir. Dolu dolu bir haftayı geride bırakan etkinliğimizin önümüzdeki yıllarda daha da zenginleşeceğine inanıyorum.
  • Hedeflere ulaşmak için kamunun destekleri yanı sıra girişim sermayesi fonu hayata geçirilmeli. Basiretli iş adamlarımızı tecrübelerini genç iş adamlarına ve girişimcilere aktararak destek vermeli.
  • Türkiye, algı çabasının tam tersine, tüm yatırımcıları cezbeden ülke olma özelliğini güçlendirerek sürdürüyor. Karalama kampanyalarının yeni bir vaka olmadığını bilirsek rahatlarız.
  • Ne zaman bu millet ayağa kalkmaya çalışsa hakkımızda olumsuz algı oluşturulmaya çalışılıyor.
  • İsrail bir işgal devletidir. Şu anda polisiyle, gençleri ve çocukları terör estirerek vuruyor.
  • ABD'nin de altında imzası olduğu BM kararını son açıklamasıyla ABD yok saymıştır. Şimdi sen bu imzayı yok sayıyor. Hiç kimse hukukun üstünde değil, hiçbir ülke uluslararası hukuku yok sayamaz.
  • İsrail bir işgal devletidir. Şu anda polisiyle bütün gençleri, çocukları terör estirerek vuruyor. F-16'larıyla Gazze'ye, bir taraftan Filistin'e saldırıyorlar. Niye? Ben güçlüyüm. Güçlü olmak haklı olmak anlamına gelmez. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilelim.
  • Kudüs bizim göz bebeğimizdir, ilk kıblemizdir. Kudüs bizim için kırmızı çizgidir. Mekke ve Medine neyse, diğer yarısı da Kudüs'tür. Bu, böyle biline... ABD'nin Kudüs kararının bizim nazarımızda hiçbir hükmü, geçerliliği yoktur.
  • Bu provokasyonun arkasında Evanjelistler var. Asla rıza göstermeyeceğiz
  • Müslümanlar sonuna kadar haklı oldukları bir meselede kışkırtmalara gelerek işgalcilere malzeme vermemelidir. Biz asla ırkçı olamayız. Biz asla ayrımcı olamayız.
Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol