AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı yaklaşık 3 saatin ardından sona erdi. Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili konuşan Erdoğan, çarşamba günü 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasının ardından bu konuda adım atılacağını söyledi."

Kaynak: AA
Erdoğan: Memur ve emekli maaşı zammı için çarşambayı bekliyoruz
FOTOĞRAF: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Kabine toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü.

Toplantıda memur ve emekli maaşlarına zam, ekonomi, İsveç'te Kuran yakılması, yapılacak olan NATO zirvesi gündeme geldi. 

Erdoğan'ın açıklama yaptı. 

Erdoğan, deprem bölgesinde yapılan çalışmalardan ve bölgede yürütülen inşa çalışmalarından bahsetti. Erdoğan, "Ekim, kasım gibi ilk konutları teslim edeceğiz" dedi. 

31 MART 2024 SEÇİMLERİ

Erdoğan, AKP'ye ve kendisine oy veren depremzedelere muhalefet tarafından hakaret edildiğini iddia ettiği konuşmasında, "Depremzedelerimizi bu faşist zihniyete teslim etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Oylarının rengine ve siyasi tercihlerine bakmadan deprem bölgesindeki vatandaşlarımızı desteklemeye devam edeceğiz" dedi. 

Erdoğan, "14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde bu zihniyeti sandığa gömen insanımızın 31 Mart 2024 seçimlerinde de bunlara geçit vermeyeceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı. 

"SAVAŞ LOBİSİNİN HEDEFİ OLDUK"

Erdoğan, Rusya-Ukrayna savaşından bahsetti, ardından Türkiye'nin "dengeli politika izlemesi nedeniyle savaş lobilerinin hedefi olduğunu" söyledi. Erdoğan, ana muhalefetin savaş lobisi için çalıştığını iddia etti. 

İSVEÇ'TE KURAN YAKILMASI

Erdoğan, kabine sonrası açıklamasında İsveç'te Kuran yakılmasıyla ilgili de konuştu. Erdoğan, "Bu nefret suçunun polis korumasında işlenebilmesi vahimdir" dedi. Erdoğan, "İnsanların kutsallarına saldırı fikir özgürlüğü olamaz" diye konuştu. 

"İKİNCİ EL OTOMOBİLDE BALONU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Otomobil piyasasıyla ilgili konuşan Erdoğan, "Sıfır ve ikinci el araç fiyatlarında açgözlülükten kaynaklanan artışların üzerine gideceğiz. Fırsatçılara göz yummayacağız." dedi. 

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞINA ZAM ÇARŞAMBA GÜNÜ BELLİ OLACAK

Erdoğan, memur ve emekli maaşlarına yapılacak zamla ilgili de konuştuğu açıklamasında, çarşamba günü 6 aylık enflasyon oranının açıklanmasının ardından bu konuda adım atılacağını söyledi. Erdoğan, "Enflasyon oranlarının belli olmasıyla birlikte biz de memur ve emeklilerimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz" diye konuştu.