Seçim öncesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla seçmene seslenen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, son mesajında da başta Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefeti hedef aldı. Kendisine 'diktatör' iftirası atıldığını söyledi.

Erdoğan, muhalefeti 'korku siyaseti' yapmakla suçladı, 'diktatör' eleştirilerine yanıt verdi
Fotoğraf: Depophotos

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Seçimi'nin 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek ikinci turu öncesinde sosyal medya hesabından mesajlar vermeye devam ediyor.

Bugün seçimlere ilişkin verdiği son mesajında başta cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere Millet İttifakı'nı 'korku siyaseti' yapmakla suçlayan Erdoğan, kendisine yöneltilen 'diktatör' eleştirisini de 'iftira' olarak niteledi. 

14 Mayıs seçilerinde sandıktan çıkan sonucu anımsatan Erdoğan, "Diktatörlük iddialarının tamamen safsatadan ibaret olduğunu gösterdik" dedi. 

Erdoğan'ın paylaşımında yer alan ifadeler şöyle:

"Ülkemizin içinde bulunduğu seçim süreci sayısız hakikatin anlaşılmasına vesile oldu. 14 Mayıs’ta sandıkta Türk demokrasisinin gücünü görmekle kalmadık, aynı zamanda “algı balonlarının” sönmesine de şahitlik ettik. Peki, neydi bunlar?

Türkiye’ye atılan “diktatörlük” iftiralarıydı. Kendi ülkelerinde seçmenin yarısını bile sandığa götüremeyenler tarafından yürütülen karalama kampanyalarıydı. Bizlerle ilgili uluslararası basında yapılan sinsi psikolojik harekâtlardı. Muhalefetin meydan meydan tekrarladığı yalanlar ve bühtanlardı. CHP Genel Başkanı ve şürekâsının körüklediği korku siyasetiydi. İşte 14 Mayıs gecesi sandıkta tecelli eden iradeyle tüm bunları boşa çıkardık.

"DİKTATÖRLÜK İDDİALARI SAFSATADAN İBARET"

Diktatörlük iddialarının tamamen safsatadan ibaret olduğunu gösterdik. Milletimize dergi kapaklarından ayar verilemeyeceğini gösterdik. Türk Milletinin iradesine zincir vurulamayacağını gösterdik. Yalan, iftira ve korku siyasetiyle seçim kazanılamayacağını gösterdik. Nefret söylemleriyle milletin gönlüne girilemeyeceğini gösterdik. Siyasi ikbal uğruna bölücüler ve FETÖ’cülerle yol yürünemeyeceğini gösterdik.

Daha pek çok gerçeğin yanı sıra demokrasimizin son 21 yılda ulaştığı olgunluk seviyesini ve milletimizin ferasetini tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Bunu da hangi siyasi partiye oy verirse versin 85 milyon hep beraber başardık. İnşallah 28 Mayıs'tan sonra ülkemizin tüm bu kazanımlarını el birliğiyle çok daha ileriye taşıyacağız."