birgün

12° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 25.10.2019 09:54

Erdoğan: Oralara en uygun olan Araplardır, çünkü çöl

Erdoğan: Oralara en uygun olan Araplardır, çünkü çöl

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TRT'de gündeme dair soruları yanıtladı.

Erdoğan'ın programda Barış Pınarı Harekatı bölgesi için yaptığı yorum dikkat çekti. Erdoğan, bölgeye en uygun halkın Araplar olduğunu söyledi ve gerekçe olarak bölgenin 'adeta bir çöl' olmasını gösterdi.

Erdoğan şöyle konuştu:

"Bizim için uçuşa yasak diye bir şey söz konusu değil. Astana süreciyle bizim Rusya-İran-Türkiye olarak dayanışmamız var. Bu olmamış olsaydı İdlib kan gölüne dönerdi. Burada 300-400 bin nüfus bize yürüyüşe başlamıştı. Silahlar durunca bu yürüyüş durdu. İdlib devasa bir alan. Önemli olan bu devasa alanda böyle bir birikimi kontrol altında tutmak. Yaşam tarzını kontrol altında tutmak. Buna da en uygun olan Araplardır. Kürtlerin yaşam tarzları buraya uygun değildir. (Neden sorusu üzerine?) Buralar çöl bölgeleri.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol