birgün

10° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Erdoğan: Rize'de selin vurduğu yerler afet bölgesi olacak

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da toplu açılış töreninde konuştu. Rize'de yaşanan sel felaketine değinen Erdoğan, bölgenin afet bölgesi olmasına ilişkin talepler için, "Yapacağımız ilk kabine toplantısında bunu teminat altına alacağız" dedi. Miting havasında geçen törende, koronavirüs kuralları ise hiçe sayıldı. Erzurum, aşılama konusunda ise kırmızı kategoride yer alıyor.

SİYASET 17.07.2021 17:31
Erdoğan: Rize'de selin vurduğu yerler afet bölgesi olacak
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni”nde yaptığı konuşmada, Rize'de selin vurduğu yerlerin afet bölgesi ilan edileceğini duyurdu.

Erdoğan Çözüm Süreci'ne dair ''Sürecin sonunda gördük ki terör örgütlerinin ve onların siyasi uzantılarının amacı hak arayışı değil, kendi karanlık ajandalarını hayata geçirmektir'' dedi.

Erdoğan yaptığı açıklamada ayrıca siyasi ittifaklara da değinerek ''Boş teneke gibi gürültü çıkarmanın, yalan, iftira, istismar siyaseti yapmanın ötesinde sözü olmayanların hangi ittifakı kurarlarsa kursun milletimizden karşılık bulamaz'' diye konuştu.

Erdoğan ''Hala ülkesi ve milletinin felaketinden kendine ikbal devşirme peşinde koşan varsa varsın kendi kini içinde boğulup gitsin. Biz tüm Türkiye'yi kucaklamaya devam edeceğiz'' dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Türkiye'nin huzurunu kaçırmak isteyenlerin Erzurum'a yönelik her hamleleri sizlerin uhuletine çarparak yok olmuştur. PKK'nın 40 yıldır uğraşmasına rağmen Dadaşların azmine zarar verememiştir. FETÖ ihanet çetelerinin hilelerine, riyakarlıklarına en kararlı duruşu gösteren şehirlerin başında Erzurum geliyor. Son 8 yıldır milletimizi birbirine düşürmek, kurumlarımızı çökertmek için ardı ardına maruz kaldığımız saldırıların hepsinde de Erzurum'un güçlü duruşuna şahidiz.

Yalan iftira ve istismar siyaseti yapmanın ötesinde bu ülkeye hiçbir sözü olmayanlar hangi ittifakı kurarlarsa kursunlar sonuç alamazlar.

Diyarbakırlı kardeşlerimizle son dönemde yaşanan gelişmelerin hasbihalini yapma fırsatı bulduk. Bu ülkede demokrasiyi güçlendirmek, hak ve özgürlükleri genişletmek için hangi adımların atılması gerekiyorsa attık mı? Attık. Tarihimizin en büyük demokrasi ve kalkınma hamlesini gerçekleştirdik mi? Gerçekleştirdik. Devlet ve milletimizin medeniyet müktesebatına uymak suretiyle ne yapılması gerekiyorsa yaptık mı? Yaptık. Asırlık sorunları birer birer çözdük mü? Asırlık hayalleri birer birer hayata geçirdik mi? Terörü bitirmek için her türlü fedakarlığı yaparak üzerimize düşenleri yerine getirdik mi? Getirdik.

Bu yaşanan sürecin sonunda gördük ki, terör örgütlerinin amacı hak arayışı değil. Kendi karanlık ajandalarını hayata geçirmektir.

KORONAVİRÜS YOK GİBİ!

Aşı konusunda kırmızı kategoride yer alan Erzurum’da gerçekleştirilen miting havasındaki törende, koronavirüs önlemlerinin hiçe sayıldığı görüldüğü.

Erdoğan’ın konuşma yaptığı platformun önünde toplanan yüzlerce kişi, sosyal mesafeye dikkat etmeden ve sık sık slogan atarak uzun süre bir arada durdu. Bazı kişilerin, maskelerle doğru şekilde ağzını ve burnunu kapatmaması dikkat çekti.

Erzurum, yüzde 51'lik aşılama oranıyla bu konuda en kötü durumda olan illerden biri.

erdogan-rize-de-selin-vurdugu-yerler-afet-bolgesi-olacak-900294-1.erdogan-rize-de-selin-vurdugu-yerler-afet-bolgesi-olacak-900295-1.erdogan-rize-de-selin-vurdugu-yerler-afet-bolgesi-olacak-900296-1.erdogan-rize-de-selin-vurdugu-yerler-afet-bolgesi-olacak-900297-1.erdogan-rize-de-selin-vurdugu-yerler-afet-bolgesi-olacak-900298-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol