birgün

19° AÇIK

SİYASET 12.09.2020 15:59

Erdoğan: Sayın Macron, senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki gösterdi. "Sayın Macron, senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak" diyen Erdoğan, "Senin tarih bilgin de yok. Sen Fransa'nın tarihini de bilmiyorsun. Önce Türk milletiyle uğraşma, Türkiye'yle uğraşma" dedi.

Erdoğan: Sayın Macron, senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'nda 12 Eylül darbesinin 40. yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Türkiye'de bugüne kadar yapılmış veya teşebbüs edilmiş hiçbir darbe, özellike vesayetin hiçbir oyunu, meşru, milli, masum, onurlu değildir. Biz bu dünyada milletin gücünün üzerinde bir güç görmedik, tanımadık, tanımıyoruz" dedi.

"Türkiye'yi 12 Eylül darbesine hazırlayan karanlık odak, hiç şüphesiz darbe sonrasının planlamasını da yapmıştır" diyen Erdoğan, "Hiç şüphe yok ki 15 Temmuz gecesi birileri yine aynı mekanlarda 'Bizim çocuklar yine başardı' demek için bekliyordu. Askeri rejimin bu ülkenin milli ve yerli tüm unsurlarının birikimlerini yok etme gayretinin FETÖ'nün önünü açmak için olduğunu bugün daha iyi görebiliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Darbe ve vesayet düzeni, Türkiye'ye doğrudan müdahalenin ağır sonuçlarıyla karşılaşmak istemeyenlerin hep vazgeçilmez araçları olmuştur." diyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Son dönemde sıkça gündeme getirilen pek çok sancılı meselenin kökünde yine 12 Eylül'de tohumları atılan sosyal çarpıklıklar ve sapkınlıklar vardır. Bizi hedeflerimizden uzaklaştırmak, yeniden darbe ve vesayet kısır döngüsüne hapsetmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar."

FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON'A TEPKİ

Erdoğan açıklamasında, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a tepki gösterdi.

"Sayın Macron, senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak" diyen Erdoğan, "Senin tarih bilgin de yok. Sen Fransa'nın tarihini de bilmiyorsun. Önce Türk milletiyle uğraşma, Türkiye'yle uğraşma" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN'DAN YUNANİSTAN'A: YANLIŞ İŞ YAPIYORSUNUZ

Yunanistan'a yönelik, "Yeri geldiği zaman 'komşu, komşu, komşu' diyorsun. O zaman komşuluğun hakkını ver. Yanlış yollara girme" diyen Erdoğan, şunları söyledi: "Yanlış iş yapıyorsunuz, bu yollara girmeyin, hepten yalnız kalırsınız."

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız