Erdoğan: Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor

23.04.2019 15:06 GÜNCEL
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor” dedi. Erdoğan, 23 Nisan Meclis Özel oturumundan, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinledikten sonra, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan konuşurken salonu terk etti. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nu arayacak mısınız?” şeklindeki soruya […]

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehit cenazesine giderken dikkat etmemiz gerekiyor” dedi.

Erdoğan, 23 Nisan Meclis Özel oturumundan, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinledikten sonra, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan konuşurken salonu terk etti. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu’nu arayacak mısınız?” şeklindeki soruya “Yorumumu yaptım daha niye arayayım?” diye yanıt verdi.

Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyla ilgili soruları yanıtladı:

“Burada bir şehit var ve bu şehidin kimler tarafından yapıldığı belli. PKK ile hangi siyasi örgüt el ele kol kola geziyor ve bunun yanında da Türkiye’de hangi siyasi partiler kol kola veriyolar. Sonra oraya gidiyorlar. Burada artık bir gaz sıkışması var.

Bu insanların birikmiş olan gaz sıkışması karşısında nereye gideceksin, bunların hepsini etraflıca bir incelemek lazım, bunların üzerine de düşünmek lazım değil mi? Bunları bir istismar şeyine dönüşmenin bir anlamı yok. Buralarda çok dikkat etmemiz gerekir. Ben bile bir cumhurbaşkanı olarak herhangi bir şehit evi ziyaretinde önce soruyorum. Gidişim orayı rahatsız eder mi? Eğer edecekse gitmeyim derim. Dua yapacaksam duayı evimden yaparım, olay bu kadar basit.”

Bir gazetecinin “HDP’nin kapatılması için bir girişim olacak mı?” sorusuna Erdoğan’dan, “Parti kapatmak ayrı bir şey, suç irtikap edenler ayrı bir şey. Parti kapatma konusu farklı ama suçu irtikap edenlerle ilgili hukukun çok farklı çalışması lazım. CHP Genel Başkanı ‘hak, hukuk, adalet’ diyor. Hak, hukuk, adalet kimler için çalışacak? Onlara da yargı kararını vermesi lazım” yanıtı geldi.    

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a yanıt

Erdoğan’ın “Yorumumu yaptım daha niye arayayım?” sözlerine Kılıçdaroğlu’ndan yanıt geldi.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’dan telefon etmesi gibi bir beklentim yok” şeklinde konuştu.