AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Ordu’da partililerine seslendi. Erdoğan, “Bu seçimde bizler Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz” dedi Erdoğan, Ordu’dan daha önce seçilerek içişleri bakanlığı yapmış olan İdris Naim Şahin’i de isim vermeden işaret ederek “Onlarla yol yürüyemedik, onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Bakan oldular, milletvekili oldular, belediye […]

Erdoğan: Trenden inenler bir daha binemeyecek

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, Ordu’da partililerine seslendi. Erdoğan, “Bu seçimde bizler Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz” dedi

Erdoğan, Ordu’dan daha önce seçilerek içişleri bakanlığı yapmış olan İdris Naim Şahin’i de isim vermeden işaret ederek “Onlarla yol yürüyemedik, onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Bakan oldular, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular ama trenden indirler. Bunlar bir daha bu trene binemeyecekler” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da yaptığı konuşmada, “Hep beraber içerideki toplantıyı fazla geciktirmeden, aday tanıtımını yapacağız. Geçen seçimdeki rekoru kırmanız durumunda bizleri çok memnun edeceksiniz. Ordu şanına yakışanı geçen seçimde yaptı, bu seçimde de yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

Aday belirleme süreci hakkında konuşan Erdoğan, “Partimizin genel merkezinde şu ana kadar önümüze konan bütün adaylarda GBT denilen güvenlik soruşturmalarını gerek MİT gerek emniyet istihbarat tepeden tırnağa hepsini inceledik” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Bu seçimde bizler Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz. Birçok şeyler oldu heyelanlar vs. Hükümetimiz anında orada oldu. Bizler 21,5 kat trilyon Ordu’ya yatırım yaptık. Her türlü destekleri verdik. Üniversitesiyle, hastanesiyle her şeyiyle. Bunları vermeye devam edeceğiz. Bunların yer durumu hazır, ihalesini yapıyoruz” dedi.

Erdoğan, “Hep beraber içerideki toplantıyı fazla geciktirmeden, aday tanıtımını yapacağız. Geçen seçimdeki rekoru kırmanız durumunda bizleri çok memnun edeceksiniz. Ordu şanına yakışanı geçen seçimde yaptı, bu seçimde de yapacağına inanıyorum” diye konuştu.

“DAVAYI İKTİDARA TAŞIYALIM”

Erdoğan şöyle devam etti:

“Bakınız, siyasetin bir hasbiliği vardır, bir de hesabiliği vardır. Hasbilik ideal olandır, hesabilik menfaat çetelerinin hakim olduğu yerdir. ne çektiysek hesabi olanlardan çektik. Onlarla yol yürüyemedik, onlar yol ve dava arkadaşı olmadılar. Kimler olabileceğini biliyorsunuz. Bakan oldular, milletvekili oldular, belediye başkanı oldular ama trenden indirler. Bunlar bir daha bu trene binemeyecekler. ‘Benim istediğim yok, istediğimi niye yapmıyorsunuz’ bu tür şeyler yok. Davayı iktidara taşıyalım, nefsimizi değil. Nefsi ne kadar ayaklar altına alırsak hedefe o kadar çabuk ulaşırız.

Şimdiden seçim sonuçlarının üzerine gölge düşürmeye çalışanlarının kime hizmet ettiğini Ordu çok iyi biliyor. Ordu, Türkiye’nin hedeflerine ulaştığı takdirde önümüzde nasıl fırsat kapıları açılacağını iyi biliyor. Bugün Afrin’in birinci yıldönümü. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bakanımızla, Genelkurmay Başkanımız’la oradaki komutanlarla görüştük. Orada tüm terör örgütlerini gömdük, Cerablus’ta, Gabar’da, Tendürek’te, Cudi’de gömdük ve bugünlere geldik. Şehitlerimiz oldu ama anneler-babalar biz biliyoruz ki bizim dinimizde şehadetin durumu çok farklı. O şehitlerimizle bugünlere geldik. 20 milyon kilometrekarelik vatan topraklarından 780 bin kilometrekareye geldik. Çanakkale, Kurtuluş Savaşı olmasa bu da olmazdı. Şimdi bu topraklara da göz dikmeye çalışıyorlar. Bizi bölemeyeceksiniz, topraklarımıza göz dikenlerin gözlerini çıkaracağımızı iyi bilsinler.

İçeride dışarıda her gün ağız değiştirenlerin, politika değiştirenlerin Ordu neyin peşinde olduklarını iyi biliyor. Bunun için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine sahip çıkıyor. Kimse AK Parti ile hizmet konusunda yarışmıyor. Bay Kemal SSK Genel Müdürüyken hastanelerin durumu neydi? Biz ilaç kuyruklarında neler çektiğimizi iyi biliyoruz. Geldiğimizde IMF’ye borcumuz 23,5 milyar dolardı, şimdi IMF’ye borcumuz yok, sıfırladık. Bay Kemal, ‘Biz ekonomide daha iyi neticeler alacağız’ diyemiyor.

“9 SEÇİM KAYBETTİ HALA KOLTUĞU BIRAKMIYOR”

9 seçim kaybetti, hala koltuğu bırakmıyor. Batı’da böyle bir şey olmaz. Biz yatırımlarımızla, onlar iftiralarıyla konuşuyor. Biz millete hizmetkar olmaya talibiz. Biz akız, onlar kara. Biz milletle yürüyoruz, onlar terör örgütlerinin yandaşlarıyla birlikte yürüyor. İşte Avrupa’ya gidiyor beyefendi. Avrupa Parlementosu’nda elinde terör örgütü YPG’nin paçavrasıyla resim çektiren teröristle yan yana o da poz veriyor. Bay Kemal, söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu.”

Bugüne kadar biz milletimizle hiçbir zaman inatlaşmadık. Millete rağmen hiçbir işe kalkışmadık. Siz isteyeceksiniz, emredeceksiniz, talep edeceksiniz biz yapacağız. Siz istikamet göstereceksiniz biz yürüyeceğiz. Siz destek vereceksiniz, biz canımız pahasına yolumuza deva edeceğiz.

ORDU ADAYLARI

Akkuş – İsa Demirci

Altınordu – Aşkın Tören

Aybastı – Beytullah Geçtan

Çatalpınar – Ahmet Türe

Çaybaşı – Hüseyin Semiz

Fatsa – İbrahim Ethem Kibar

Gölköy – Fikri Uludağ

Gülyalı – Talip Şen

Gürgentepe – Yaşar Şahin

Kabadüz – Yener Kaya

Kabataş – Yakup Yılmaz

Korgan – Tuncay Kiraz

Kumru – Yusuf Yalçova

Mesudiye – İsa Gül

Perşembe – Mustafa Tandoğan

Ulubey – İsa Türkcan

Ünye – Hüseyin Tavlı

İkizce – Osman Kaygı (MHP)

Çamaş – Mahmut Ayparçası (MHP)

Büyükşehir Şehir Belediye Başkanı – Hilmi Güler