Bilecik'te açıklamalarda bulunan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Söğüt'teki bozuk yol ile ilgili Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya'yı "Şu anda bozuk olan, sıkıntılı yer neresi Vali Bey? Sen bana başka şeyler anlatıyorsun" diyerek fırçaladı. Bakan Adil Karaismailoğlu'na bozuk yolun yapılması için talimat veren Erdoğan, "Adil Bey süratle, hemen, anında... Yarın değil hemen şimdi" dedi.

Erdoğan, Vali'yi fırçaladı; Karaismailoğlu'na talimat verdi: Sen bana başka şeyler anlatıyorsun

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilecik'te Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş Söğüt Altın Madeni Tesis Açılışı ve İlk Altın Dökümü Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, açıklamasında Söğüt'teki bozuk yol ile ilgili Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya'yı fırçaladı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na bozuk yolun yapılması için talimat verdi.

Erdoğan ile Vali Kızılkaya arasında şu diyalog yaşandı:

Erdoğan: Adil Bey, bu Söğüt'le ilgili bir bölüm varmış. Vali Bey nerede?

Vali Kızılkaya: Söğüt-Bozüyük yolu 26 kilometre efendim. Bozuk yol 2 kilometre.

Erdoğan: Ben sana Söğüt-Bozüyük arasını sormuyorum. Şu anda bozuk olan, sıkıntılı yer neresi Vali Bey?

Vali Kızılkaya: Bozuk yol 2 kilometre efendim. Yapılıyor.

Erdoğan: Sen bana başka şeyler anlatıyorsun. Adil Bey süratle, hemen, anında... Yarın değil hemen şimdi.

"MART SONU İTİBARIYLA KARADENİZ GAZINI HANELERE VERMEYE BAŞLIYORUZ"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Yaşı 35-40'ın üzerinde olan vatandaşlarımız iktidarımız döneminde yapılan hizmetlerin büyüklüğünün ne manaya geldiğini biliyor. Sadece 20 yılda kat ettiğimiz mesafe gerçekten takdire şayandır.

Nüfusumuzun yüzde 85'ine yakını doğalgaza kavuştu. Birileri güneş ve rüzgar enerjisini yeni yeni keşfededursun, biz Avrupa'da 5'inci, dünyada 12'nci sıraya yükseldik. Filomuza kattığımız sondaj ve sismik araştırma gemilerimizle dünyanın en geniş filosunu kurduk. Karadeniz'de 710 milyar metreküplük ülkemizin en büyük doğalgaz keşfini yaptık. Değeri 1 trilyon dolara varan bu doğalgazı milli şebekeye bağlamak için gemiler ve personeller harıl harıl çalışıyor. Mart ayı sonu itibarıyla Karadeniz gazını hanelere vermeye başlıyoruz.

Adana ve Cizre'de yaptığımız keşiflerle petrol üretimini artırdık. Akkuyu'nun inşaatı da aralıksız devam ediyor. Bu sene içinde nükleer santralin ilk ünitesinde elektrik üretimine başlıyoruz. Son 10 yılda ortalama yıllık 742 milyon ton maden üretimi yapıldı. Toplam madencilik üretimimiz 2021'de bir önceki yıla göre yüzde 14 artışla 814 milyon tona ulaştı. Geçtiğimiz yıl maden ihracatımız bir önceki yıla göre yüzde 9,1 artışla 6,5 milyar dolara ulaştı ve bu alanda cumhuriyet tarihinin rekoru kırıldı."