birgün

25° AÇIK

GÜNCEL 12.05.2021 14:24

Erdoğan ve Putin görüştü: Gündemde Filistin ve aşı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile telefonda görüştü. İki liderin gündeminde Filistin meselesi ve Sputnik aşısının ithalatı vardı.

Erdoğan ve Putin görüştü: Gündemde Filistin ve aşı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin gündeminde Filistin'e yapılan saldırılar ve Sputnik V aşısı vardı. Erdoğan, Rusya'nın Fİlistin konusundaki açıklamalarını önemli bulduğunu belirtti.

BMGK DEVREYE GİRMELİ

İsrail devletinin Filistinlilere yönelik saldırılarının başlıca gündemlerden biri olduğu konuşmada, Erdoğan, Rusya Dışişleri bakanlığının iki devletli çözüm önerisini olumlu bulduğunu ifade ederken, uluslararası alanda saldırıların durması için tüm kanalları kullandıklarını söyledi.

Erdoğan, Rusya'dan da Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin İsrail saldırılarının durdurulabilmesi için harekete geçmesini talep etti.

MOSKOVA'YA AŞI HEYETİ

Rus lider, Sputnik V aşısının tedariki için de Türkiye'ye garanti verdi. Kremlin’den açıklamaya göre ise Rusya Devlet Başkanı Putin, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile söz konusu görüşmesinde, Rus tarafının Türkiye’ye Sputnik V aşısı tedarik etmeye hazır olduğunu teyit etti. Ayrıca bu meselenin ele alınması için Moskova'ya bir Türkiye heyeti gideceği belirtildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol