birgün

6° PARÇALI AZ BULUTLU

MEDYA 10.01.2020 19:32

Eren Erdem, Halk TV’deki programdan çıkarıldı

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem, Halk TV’de katıldığı programdan çıkarıldı. Erdem, Twitter hesabından açıklama yaptı

Eren Erdem, Halk TV’deki programdan çıkarıldı

Eski CHP Milletvekili Eren Erdem’in Halk TV’de katıldığı programdan çıkarıldığı iddia edildi. Erdem, Twitter hesabından konu hakkında açıklama yaptı. Erdem, bir telefonla yayına katılmasına son verilmesinin kendisini incittiğini söyledi.

Halk TV'de ekranlara gelen “Şimdiki Zaman Siyaset” adlı programı Gürkan Hacır sunuyor; Barış Yarkadaş, İsmail Saymaz ve Eren Erdem daimi konuk olarak katılıyordu.

Odatv’nin iddiasına göre; Eren Erdem programdan çıkarıldı. Erdem’e artık programda yer almayacağı bilgisi bugün iletildi.

Eren Erdem de iddiaların ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. Erdem, bundan böyle programda yer almayacağını söyledi:

Eren Erdem, daha sonra yeni bir açıklama yaparak, "Bugün 'bir telefon' ile Halk TV’de programıma son verildiğinin söylenmesi beni incitti" dedi.

Erdem'in Twitter'dan yaptığı ikinci açıklama şöyle:

eren-erdem-halk-tv-deki-programdan-cikarildi-673565-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız