birgün

21° AÇIK

Ersin Akdoğan 'dolandırıcılık' suçundan tutuklandı: 300 milyon liralık vurgun!

AKP'den Mersin Milletvekili ve Silifke Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan, 70 bine yakın çiftçinin bağlı bulunduğu Mersin Bölge Sulama Kooperatifler Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, ‘dolandırıcılık’ iddiası ile yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı. CHP'li Ali Mahir Başarır, "Neredeyse her gün bir dolandırıcılık haberiyle uyanır olduk. 70 bin Mersinli çiftçimizin üyesi olduğu bir kooperatifin başındaki adam 300 milyonluk vurgun yapıyor. 250’ye yakın firmayı dolandırıyor. İlgili bakanlıklar hiç mi denetlemiyor bu kurumları?" diyerek tepki gösterdi.

GÜNCEL 20.06.2022 11:06
Ersin Akdoğan 'dolandırıcılık' suçundan tutuklandı: 300 milyon liralık vurgun! Fotoğraf: Ersin Akdoğan / Twitter
Abone Ol google-news

Mersin Bölge Sulama Kooperatifler Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, 'dolandırıcılık' suçundan tutuklandı. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Ersin Akdoğan'a yönelik, "70 bin Mersinli çiftçimizin üyesi olduğu bir kooperatifin başındaki adam 300 milyonluk vurgun yapıyor. 250’ye yakın firmayı dolandırıyor" dedi. Bakanlıklara tepki gösteren Başarır, "Dolandırılan insanlar şikâyet etmedikçe işlenilen suçlardan bakanlıkların haberi dahi olmuyor" ifadelerini kullandı.

AKP'den Mersin Milletvekili ile Silifke Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan, 70 bine yakın çiftçinin bağlı bulunduğu Mersin Bölge Sulama Kooperatifler Birliği Başkanı Ersin Akdoğan, ‘dolandırıcılık’ iddiası ile yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.

halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile ilçe jandarma ve polis ekipleri harekete geçti. 15 Haziran’da 14 kişi hakkında gözaltı kararı uygulandı. Gözaltına alınan isimler arasında S. S. Mersin Bölgesi Sulama Kooperatifleri Birliği yanı sıra S. S. Silifke ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı olarak da görev yapan Ersin Akdoğan ile birlikte 14 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin savcılık işlemleri sonrası savcılık tutuklanmaları istemi ile Ersin Akdoğan ile kayınpederi Abdullah U. sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Hakimlik, Abdullah U.’yu adli kontrol şartı ile serbest bırakırken, Akdoğan için tutuklama kararı verildi. Şüpheliler, 250 kadar müteahhit firmayı en az 300 milyon lira dolandırmakla suçlanıyor.

CHP'DEN TEPKİ: VURGUN YAPMAK ARTIK SIRADAN HALE GELDİ

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, "İlgili bakanlıklar hiç mi denetlemiyor bu kurumları?" diyerek duruma tepki gösterdi.

Başarır konuya ilişkin, "Ülkemiz öyle bir hale geldi ki başında bulunduğu kurumu kullanarak kendilerine çıkar sağlamak, vurgun yapmak artık sıradan hale geldi. Neredeyse her gün bir dolandırıcılık haberiyle uyanır olduk. İşte en son seçim bölgem olan Mersin’deki bir dolandırıcılık haberiyle karşı karşıyayız" ifadelerini kullandı.

"250 FİRMAYI DOLANDIRDI"

Ersin Akdoğan'a yönelik "70 bin Mersinli çiftçimizin üyesi olduğu bir kooperatifin başındaki adam 300 milyonluk vurgun yapıyor. 250’ye yakın firmayı dolandırıyor" diyen Başarır, şöyle devam etti: "İlgili bakanlıklar hiç mi denetlemiyor bu kurumları? Dolandırılan insanlar şikâyet etmedikçe işlenilen suçlardan bakanlıkların haberi dahi olmuyor. Bir de bu utanmaz adam AKP’den Mersin Milletvekili aday adaylığını, Silifke Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklıyor. Bu nasıl bir düzen? Bu nasıl bir anlayış?"

"AKP'Lİ BAKAN VE YÖNETİCİLERLE BOY BOY FOTOĞRAFLARI VAR"

"Dolandırıcıların, kara para aklayıcılarının, uyuşturucu kaçakçılarının AKP’li bakan ve yöneticilerle boy boy fotoğrafları var" diyen Başarır, şunları ifade etti:

“Buradan ilgili bakanlara sesleniyorum: Oturduğunuz, kalktığınız, kahve içtiğiniz adamlar kimler hiç mi aklınızdan geçmiyor? Sizin göreviniz dolandırıcılara, kara para aklayıcılarına, uyuşturucu baronlarına mı hizmet etmek yoksa vatandaşa mı hizmet etmek."

ersin-akdogan-dolandiricilik-sucundan-tutuklandi-300-milyonluk-vurgun-1030833-1.

ersin-akdogan-dolandiricilik-sucundan-tutuklandi-300-milyonluk-vurgun-1030834-1.

ersin-akdogan-dolandiricilik-sucundan-tutuklandi-300-milyonluk-vurgun-1030835-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol