birgün

13° AÇIK

Erzurum’da çığ düştü: 2 kişi yaşamını yitirdi

Erzurum’un Horasan ilçesinin kırsal Kadıcelal Mahallesi'ne bağlı Çayanyurdu mezrasında çığ düştü. Kar altında kalan 2 kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı.

GÜNCEL 27.01.2022 16:06
Erzurum’da çığ düştü: 2 kişi yaşamını yitirdi
Abone Ol google-news

Erzurum'un Horasan ilçesine bağlı Kadıcelal Mahallesi'ndeki bir mezrada düşen çığın altında kalan iki kişinin cansız bedenlerine ulaşıldı. Çığda yaşamını yitiren yurttaşların Abdullah ve Cüneyt Aktaş isimli iki akraba olduğu öğrenildi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, olaydan 1,5 saat sonra çığ altında kalan 2 kişinin cesedine ulaşıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, su deposundaki kesintiyi kontrol amaçlı giden iki kişinin üzerine tepeden kopan kar kütlesinin düştüğü kaydedildi.

İhbar üzerine ekiplerin çığ bölgesine sevk edildiği aktarılan açıklamada, "AFAD, jandarma, emniyet, Karayolları, belediye, UMKE, 112 Acil Sağlık ekiplerimiz ile snowtrack araçlarımız bölgeye sevk edilerek yol açma, arama ve kurtarma faaliyetlerine gecikmeksizin başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı.

DİK YAMAÇLARDA ÇIĞ RİSKİNE DİKKAT

Valilikten yapılan bir başka açıklamada ise Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünün uyarısına göre Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki çığ riskine işaret edildi.

Açıklamada, bölgede yüksek kar örtüsünün bulunduğu dik yamaçlarda çığ riski olmasından dolayı meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlar ile yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol