birgün

13° PARÇALI BULUTLU

ESHOT'ta görevli kadın şoföre saldıran erkek tutuklandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan kadın şoföre sözlü ve fiziki saldırıda bulunduğu için gözaltına alınan zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

KADIN 26.07.2022 17:45
ESHOT'ta görevli kadın şoföre saldıran erkek tutuklandı Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

ESHOT Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak Konak-Halkapınar Metro 2 (253) hattında çalışan kadın şoföre, saldıran erkek yolcu tutuklandı.

ESHOT Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışan otobüsün kadın şoförü, araçtaki bir erkek yolcu tarafından darp edildi.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda şoför B.A. Alsancak Gar Durağı'ndan yolcu aldıktan sonra hareket etti. Bu sırada taşıtlara kırmızı ışık yandı. Yeşil ışığın yanmasını bekleyen otobüse binmek isteyenler oldu ancak şoför B.A. yolcu ve trafik güvenliğini korumak amacıyla yasak olduğu için kapıyı açmadı.

Bu sırada yolculardan G.Y. şoförden kapıyı açmasını istedi ve olumsuz yanıt alınca şoföre hakaret etti. Bunun üzerine B.A. otobüsü uygun bir yere çekerek ESHOT Şoför Destek Hattı'ndan yardım istedi. Polisin beklendiği sırada sözlü saldırının dozunu artıran zanlı, bir anda şoför koruma kapısını kırdı ve kadın şoföre yumruk attı.

Yaşanan arbedede şoför B.A. sol gözünden ve kolundan yaralandı. Otobüsteki diğer yolcuların araya girmesi daha büyük bir yaralanmayı önledi. Polis, zanlıyı, kasten yaralama ve kamu malına zarar verme suçlarından gözaltına aldı. Şoför B.A. ise, darp raporu aldı ve zanlıdan şikayetçi oldu.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan zanlı, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Burada hakim karşısına çıkan G.Y., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(İHA-DHA)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol