birgün

25° AÇIK

Eski Bundesliga oyuncusu Hakan Biçici sekiz yıldır komada

Türkiye ve Almanya'da birinci ligde futbol oynayan Hakan Biçici, sekiz yıl önce yaptığı trafik kazasından ağır yaralanmış ve komaya girmişti.

SPOR 02.08.2020 11:15
Eski Bundesliga oyuncusu Hakan Biçici sekiz yıldır komada
Abone Ol google-news

Halit Yaşar / HANNOVER

Almanya'da Bundesliga'da Hannover 96 ile Eintracht Braunschweig; Türkiye'de ise Süper Lig'te Denizlispor, Gençlerbirliği ve Antalyaspor formaları giyen Hakan Biçiçi (50), yaklaşık sekiz yıl önceki trafik kazası sonrasında girdiği komadan hala çıkamadı.

Futbol sihirbazı Hakan Biçici, Hannover'den İstanbul'a eski takım arkadaşı Fabian Ernst'i ziyaret için uçakla gitmiş, ardından memleketi Adana'ya giderken trafik kazası yapmıştı. Ayak, kaburgaları ve kafasında kırıklar oluşan Biçici, hayati tehlikeyi atlatamamış ve komaya girmişti. Yakınları, o günden beri yaşam mücadelesi veren futbolcunun tedavisinde önemli bir gelişme kaydedilemediğini belirttiler.

Tedavisini sürdüren hekimlerin de bir mucize dışında yapabilecekleri bir şeyin olmadığını ifade ettiklerini söylediler.

Hakan Biçici'nin en büyük destekçisi, teyzesi Hülya Hasseler, umutlarını yitirmediklerini, tedaviye devam edileceğini kaydetti. Teyze Hasseler, bu süreçte yanlarında olan yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür etti. Hakan'ın tedavi masraflarına katkıda bulunmak isteyen futbolcu arkadaşları zaman zaman turnuvalar düzenliyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol