birgün

4° PARÇALI BULUTLU

Eski GATA’nın Menzilci başhekim yardımcısı: Boşanmak yerine 2. eş alın

Eski adı GATA olarak bilinen Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten ve Menzilci olduğu iddia edilen Dr. Ali Edizer, skandal paylaşımlarda bulundu

GÜNCEL 04.10.2020 20:05
Eski GATA’nın Menzilci başhekim yardımcısı: Boşanmak yerine 2. eş alın
Abone Ol google-news

Türkiye'nin en köklü sağlık kurumlarından eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekim yardımcılığı görevini yürüten Dr. Ali Edizer, sosyal medya hesaplarından Medeni Kanun’u ve tek eşliliği hedef alan paylaşım yaptı. Edizer, gündem olması ardından açıklama yaparak sözlerini savundu.

Kamuoyunda tartışma yaratan Esra Erol'un programlarıyla ilgili paylaşımda bulunan Edizer, Facebook'ta şu ifadeleri kullandı:

"Esra Erol'a bizi götüren yolun başı, İsviçre Medeni Kanununun kabul edilmesidir.

Sorsan ‘kadına özgürlük ve uygarlık’ kazandırıldı.

Resmiyete tek eşlilik, fiiliyatta zina ve fuhuş serbestliği.

Kuvveden fiile batı ahlâksızlığı..."

eski-gata-nin-menzilci-bashekim-yardimcisi-bosanmak-yerine-2-es-alin-788534-1.

'ŞEYH' GÜZELLEMELERİ

'Başhekim Yardımcısı’ Edizer, Menzil cemaatine yakınlığını açıkça ortaya koyan paylaşım yapmaktan da çekinmiyor. Edizer, cemaatin 1993’de hayatını kaybeden lideri Muhammed Raşit Erol’un fotoğraflarıını paylaşarak "gerçek sevgiliye kavuşan, milyonların sevgilisi, dünya güzeli...", "Yok böyle bir güzellik. Yok böyle bir ayrılık acısı: 22.10.1993" ifadelerini kullanmış.

Ali Edizer'in sosyal medya hesabında paylaştığı bir video konuşmasında da, "Medeni Kanun'u yıkmak için mücadele ettiğini" söylemesi ve Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği resmi nikahla sadece tek eşli olmayı eleştirerek, "Boşanmak yerine 2. eşi alın" demesi dikkat çekiyor.

eski-gata-nin-menzilci-bashekim-yardimcisi-bosanmak-yerine-2-es-alin-788532-1.

eski-gata-nin-menzilci-bashekim-yardimcisi-bosanmak-yerine-2-es-alin-788533-1.

SÖZLERİNİN ARKASINDA!

Edizer, gündem olması ardından sosyal medya hesabından bazı tweetler atarak sözlerinin arkasında durduğunu gösterdi.

Edizer’in bazı paylaşımları şöyle:

LGBTİ NEFRETİ

Edizer, 26. İstanbul LGBTİ + Onur Haftası kapsamında düzenlenmek istenilen yürüyüş için de “LGBT (yani bildiğin çeşit çeşit ibneler teşkilatı) bugün İstanbul’da yürüyüş yapmak istemiş. Vali izin vermedi diye sol kesim veryansın edesiymiş. Şimdi bir genelleme yapsam, bana yakışmaz!” ifadelerini kullanmış.

Edizer’in yine, “Ne alkollü içecekleri özgürlük sembolü olarak gören soytarı enteller, ne eşcinsellik gibi sapkınlıklara ‘tercih’ diyen psikologlar, ne Gezi provokatörleri… Demokrasinin renkleri değildir. Demokrasiyi kokutup pis bir bataklığa çeviren muzır akımlardır…” ifadelerini kullandığı görüldü.

MENZİL

Son dönemde özellikle Sağlık Bakanlığı’nda Menzil tarikatı mensuplarının kadrolaştığı iddiaları konuşulurken, Ali Edizer’in aynı tarikattan olduğu öne sürülüyor.

Edizer’in paylaşımlarında sık Semerkant Dergisi ve Beşir Derneği gibi Menzil Tarikatı bağlantılı kuruluşlar ile @Gizli_Gölge ve @HasemiErol gibi aynı cemaatten hesapların paylaşımlarına yer vermesi de dikkat çekiyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol