birgün

16° PARÇALI BULUTLU

KADIN 08.09.2021 12:32

Eskişehir’de kaybolan Sally Ali Al-Abbood’dan günlerdir haber alınamıyor

Eskişehir’de 2 Eylül Perşembe gününden beri kayıp olan 20 yaşındaki Sally Ali Al-Abbood’dan günlerdir haber alınamıyor. Kayıp kızlarını arayan aile, " Bugün 6. gün ve hiçbir şey yok. Polise ve adliyeye gittik, hastanelere sorduk. Hiçbir haber alamıyoruz" diyor.

Eskişehir’de kaybolan Sally Ali Al-Abbood’dan günlerdir haber alınamıyor

Eskişehir’de 2 Eylül Perşembe günü İsmet İnönü Caddesi'ndeki evinden arkadaşıyla kahve içeceğini söyleyerek çıkan ve bir daha kendisinden haber alınamayan üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Sally Ali Al-Abbood’dan hala haber alınamıyor.

Yaklaşık 5 yıl önce Irak’ın Bağdat kentinden gelen Al-Abbood ailesi, Eskişehir’e yerleşti. Sally, İstanbul’da özel bir üniversitede birinci sınıfı okuduktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesine geçiş için başvuru yaptı. Başvuru sonucu dün (7 Eylül) olumlu gelen kadının hayatından endişe duyan ailesi, polise ve jandarmaya başvurdu. Ekiplerin incelemesi devam ederken bir yandan arkadaşları ile konuşan ve sosyal medya üzerinden kayıp kızlarını arayan aile, beklemeye devam ediyor.

Ailesi, birlikte yaşadığı evden 2 Eylül Perşembe günü öğle saatlerinde çıkan ve akşam 21.00 civarında telefonu kapanan Sally Ali Al-Abbood’dan iyi bir haber bekliyor.


HİÇBİR HABER YOK, KİMSE ONUNLA İLGİLİ BİR ŞEY BİLMİYOR

Ablasının bulunması için sosyal medya hesabındaki bütün arkadaşlarıyla konuşan fakat ilerleme kaydedemeyen Tabarek Ali Al-Abbood, “5 sene önce Irak’tan geldik. 2017’den beri burada yaşıyoruz. Ablam 2 Eylül Perşembe günü öğleden sonra kahve içmeye gitti. Yaklaşık 2 saat sonra geleceğini söyledi. Ama hiç gelmedi. Hiçbir haber yok. Polisten ve jandarmadan da haber yok. Tüm arkadaşlarıyla konuştum. Hiç kimse onunla ilgili bir şey bilmiyor” ifadelerini kullandı.

Hem arkadaşı hem de akrabası olan Sally’nin hayatından endişe duyarak ailesinin yanında bekleyişe devam eden Maryam Saad Al-Mohsin de şu ifadeleri kullandı:

“2 Eylül Perşembe gününden beri yok. Öğlenden sonra 14.30-15.30 gibi evden çıktı. Sonra da gelmedi. İlk defa böyle oluyor. Bugün 6. gün ve hiçbir şey yok. Polise ve adliyeye gittik, hastanelere sorduk. Hiçbir haber alamıyoruz.”

İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol