"Biz Amerika'ın desteğiyle iktidara geldik" sözleri sonrası AKP'den istifa eden Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sancak, "Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" açıklamasını haberleştiren Gazete Duvar muhabiri Ferhat Yaşar'ı hedef aldı: "Senin burada olduğunu bilseydim içeri aldırmazdım."

Ethem Sancak, "Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" açıklamasını haberleştiren muhabiri hedef aldı

AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu tarafından ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilen ve partisinden istifa eden eski AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne katıldı.

Sancak, Vatan Partisi İstanbul il Merkezi'nde partinin genel başkanı Doğu Perinçek'in de katılımıyla basın toplantısı gerçekleştirdi.

Perinçek, burada yaptığı açıklamada, "Ethem Sancak, Vatan Partisi'ne hükümet olmak için geliyor. Vatan Partisi'nin programı Türkiye'nin önündedir, gündemindedir, mecburiyetidir. Ethem Sancak, Atatürk devrimini tamamlama görevinde öncü görevler alacak" ifadelerini kullandı.

"TEK SEÇENEK KÜRKÇÜ DÜKKANINA GERİ DÖNMEKTİ"

Ethem Sancak ise açıklamasında, "Artık Asya çağı yükseliyor, emperyalizmle mücadelenin tek savunucusu Vatan Partisi'dir. Millete hizmet etmek için devam edebileceğim tek seçenek kürkçü dükkanına geri dönmekti" dedi.

"Vatan Partisi'nde bir nefer olarak katılmak benim için bir onurdur" diyen Perinçek, "Saygıdeğer Genel Başkanım Doğu Perinçek'e de beni aralarında kabul ettikleri için teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Sancak, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sancak burada, "Biz Amerika'nın desteğiyle iktidara geldik" açıklamasını haberleştiren Gazete Duvar muhabiri Ferhat Yaşar'ı hedef aldı.

Böyle bir ifade kullanmadığını iddia eden Sancak, muhabire yönelik, "Senin burada olduğunu bilseydim içeri aldırmazdım" ifadelerini kullandı.

ETHEM SANCAK'IN AKP'DEN İSTİFASI

Mart 2022'de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde düzenlenen "Türkiye'nin güvenliği ve NATO" adlı konferansa katılan Ethem Sancak, "Biz Amerika'ın desteğiyle iktidara geldik. Taç giyen baş akıllanır. One minute olayında rest çektik. Batı'nın pranga sistemine kafa tutmaya başladık. Bunu devirebilmek için en son içimize sızdırdıkları FETÖ, 15 Temmuz darbesini yaptı. Biz milletimizin desteğiyle bunları yendik" demişti.

Bunun üzerine Sancak AKP'den kesin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti. Sancak kararı beklemeden partisinden istifa etmişti.