birgün

7° KAPALI

GÜNCEL 27.02.2020 09:40

Ethem Sarısülük anmasında Dilan Dursun’u vuran polisin davası 7 yıl sonra başladı

Ethem Sarısülük anmasında Dilan Dursun'u gaz fişeği ile başından vuran polisin yargılanmasına 7 yıl sonra başladı

Ethem Sarısülük anmasında Dilan Dursun’u vuran polisin davası 7 yıl sonra başladı

Ankara’da 2013’te Ethem Sarısülük için düzenlenen anma töreni sonrasında Dilan Dursun’u akrep aracından attığı gaz bombası fişeği ile ağır yaralayan polis Serkan Kurnaz’ın yargılanmasına 7 yıl sonra başlandı.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ'ın haberine göre mahkeme, sanık Kurnaz’ın ifadesini duruşma öncesinde Diyarbakır’da talimatla aldı. Dilan Dursun’un avukatının itirazı üzerine mahkeme, sanığın gelecek celse duruşmada savunmasının alınmasına karar verdi.

O dönem üniversite öğrencisi olan Dilan Dursun, Gezi’de polis kurşunuyla yaşamını yitiren Sarısülük için Kızılay’da düzenlenen anma törenine katıldı. Polisin müdahalesi üzerine alandan ayrılan Dursun, kaldığı yurda dönmek için Kurtuluş Parkı’nda yürürken akrepten atılan gaz bombası fişeğiyle ağır yaralandı.

Ankara 31. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada güvenlik tedbiri istememesine karşın 30 kadar çevik kuvvet polisinin kapıda beklemesi dikkat çekti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız