birgün

11° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 03.03.2021 06:37

Etkinlik Diyanet’ten, duyurması MEB’den

Etkinlik Diyanet’ten, duyurması MEB’den

HABER MERKEZİ

Bolu Valiliği İl Müftülüğü tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü nedeniyle düzenlenen yarışma için kentte bulunan okullara İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla davet yazısı gönderildi. Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise ‘18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’ nedeniyle yapılacak olan yarışmanın yürütme çalışmalarında Din Öğretimi Hizmetleri’ni görevlendirdi.


Son olarak Bolu Valiliği İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’ nedeniyle düzenlenecek olan ‘On Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal’ temalı kompozisyon ve resim yarışmasının ilgili yazısını İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla okullara gönderdi. Milli bayramlar ve anmalar için gerçekleşecek etkinliklerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması gerekirken Diyanet İşleri Başkanlığı talimatları doğrultusunda yapılması dikkat çekti. Yazıda şunlar dendi: “Diyanet İşleri Başkanlığı’nca geleceğimizin teminatı genç nesillerin İstiklal Marşı'nı daha iyi anlamaları, gençlerimiz arasında bir farkındalık oluşturulması, gençlik çalışmalarına ivme kazandırılması amacıyla ‘On Kıta Bir Vatan İlelebet İstiklal’ temalı lise öğrencileri arasında kompozisyon, ortaokul öğrencileri arasında resim yarışmasının düzenlenmesi hakkındaki ilgi yazı ve eki uygulama esasları ilişikte gönderilmiştir. Uygulama esasları doğrultusunda öğrencilere duyurulması hakkında gereğini rica ederim.”

Öte yandan ‘18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’ nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çanakkale Şehitleri’ne Mektup Yazma’ konulu yarışmanın yürütme işlemlerinde Din Öğretim Hizmetleri görevlendirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü gönderilen yazıda "18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü" kapsamında; ‘Çanakkale Şehitleri’ne Mektup Yazma’ konulu yarışma için her okulun en az bir eserle katılma zorunluluğu belirtildi. n Haber Merkezi

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol